Mac İçin Virüs Programı Gerekli Mi?

• Konuyu başlatan Xecituoner
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 13B
Macosx'e virüs yazıldı evet ama o gösterdiğiniz ip adreslerine açık kapı bırakırsan zaten virüs olmadan da girersin.. Virüs AdobeFlash güncellemesi olarak yazıldı... O da başarılı olamadı.. Zaten virüs yazılsada sana sormadan çalışmaz Unix çekirdeğinin temeli budur... Sen uzaktan makineye müdehale edebilirsin ama virüs edemez. Senin yerine program çalıştıramaz uygulama silemez yada sistemini kitleyemez kullanııcı lazım #root olman lazım.. Onu yapacak kişi de zaten böyle işlerle uğraşmaz 1998'den beri Macintosh kullanıyorum virüs bilmiyorum.. PC'lerdeki gibi dosyaların uzantısını "exe" yapacak bi virüs yok yani.. :D Şu an mac kullanıyorum hani virüs nerdedir :D bi gelsede görsek :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple ,

Saygıdan bahsediyorsun ama saygısızlık yapıyorsun. Akıllıca düşün ne demek ? Bildiğim birşeyi size söylüyorum. Bu tür alanlarda uğraşmış , denemiş birisi olarak bildiğimi söyledim. Ayrıca hangi gruplarda olduğumu , kazandığım başarıları buraya koyup seni mahçup etmesinide bilirim. Ben size resimli olarak birşeyler anlatmaktayım anlamanızda sorun varsa o sizin takıntınız. Sen ister kullan ister kullanma ama bilinçsizce Mac için Antiviruse gerek yok ben 11 senedir kullanmadım sizde kullanmayın demek cehalettir.

// talatimac ,

Olay öyle değil açık kapı bırakmak felan. Sadece haberlerde gördüğünüz FakeFlash zararlısı gelmesin aklınıza. Ayrıca Virus ve Malware'yi 2 ayrı sınıftır. Trojan Malware grubunun içerisindedir. Bahsettiklerim Trojan. Kullanmış olduğum bir RAT 'tan bahsedecek olursak Belirli bir web sayfasına ilgili düzenekler kurulur ve o sayfaya siz girerseniz hiçbir uyarı almadan Trojan serverı sistemde aktif olacaktır.

Tekrardan altını çiziyorum okadar senedir macos'uma birşey olmaz demeniz MacOS Hacking ile ilgili uğraşayan ve bilgili kişilerin sayısı çok az olmasındandır. Ülkemizin geneli Windows kullanmakta. Windows kullananlar girdiği siteler , indiridiği oyun , crack , müzik vs. sebeplerden zaten malware etkisi altında kalıyor. Windows için Keylogger ,Trojan kullanmak zaten çok basit.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı