Çözüldü Mac kurulu PC'ye Windows kurdum, Mac'i açamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emre..

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, 3 ay önce bilgisayarıma Mac OS X 10.9.1'i kurmuştum, sonrasında Windows lazım oldu ve hard diski bölüp bir kısmına Windows yüklemek durumunda kaldım. Şimdi ben Mac'ime nasıl erişim sağlayabilirim? Hangi bootloaderı nasıl yüklemem gerek?

Aynı zamanda bir de depo alanı bıraktım HDD'de, hem Windows'un hem de Mac'in görmesi için hangi formatta biçimlendirmeliyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar!:)

Mac kurulumu yapılırken BIOS'da bazı ayarları değiştiriyorsun acaba ondan mı Windows kurduktan sonra bozuldu.

Hiç bir BIOS ayarını değiştirmeden yükledim Windows 8'i:) Direk olarak Windows 8'i boot ediyor, bana hiç sormuyor "Abi neyi açayım?" diye:)

İşte diyorum ki Windows kurduğun için mi ? @Recep Baltaş konuya bakarsa daha iyi olacak.

Bu konu hakkında bir videolu anlatım vardı bak ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim, bir bakayım. Eğer beceremezsem tekrar konuya yazarım. Sanırım Mac usbsi gerekli yine?

İlginç. Linux Mint, Ubuntu veya PisiLinux için önce Windows, sonra Linux kuruyorsun, hiç ayar gerekmiyordu eskiden. Pardus kurmak istersen ilk Windows, ikinci Pardus, son Ubuntu kurmak gerekiyordu. Grub2 olayı Pardus'da yoktu o zaman. Video açıklamış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım, teşekkür ederim.:) Yarın mac isosunu indirip usb ile ulaşayım bari..:)

Arkadaşlar problemimi EasyBCD ile çözdüm, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye anlatıyorum;

EasyBCD programını indirin, ardından 'Add New Entry'e tıklayın, 'Operating Systems' kısmından Mac kısmını seçin, Name kısmını istediğiniz gibi değiştirin örneğin ben OS X Mavericks yaptım, Mode kısmından MBR'yi seçtikten sonra, 'Add Entry'i tıklamanız yeterli.

'Edit Boot Menu'den hangi işletim sisteminin varsayılan olarak başlamasını istiyorsanız, onun yanındaki "Default" seçeneğini tikleyin, aşağıdaki Timeout Options bölümünden, seçim ekranının kaç saniye görüleceğini ayarlayabilirsiniz.:)

İyi forumlar!

Anladım, teşekkür ederim.:) Yarın mac isosunu indirip usb ile ulaşayım bari..:)

Arkadaşlar problemimi EasyBCD ile çözdüm, aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye anlatıyorum;

EasyBCD programını indirin, ardından 'Add New Entry'e tıklayın, 'Operating Systems' kısmından Mac kısmını seçin, Name kısmını istediğiniz gibi değiştirin örneğin ben OS X Mavericks yaptım, Mode kısmından MBR'yi seçtikten sonra, 'Add Entry'i tıklamanız yeterli.

'Edit Boot Menu'den hangi işletim sisteminin varsayılan olarak başlamasını istiyorsanız, onun yanındaki "Default" seçeneğini tikleyin, aşağıdaki Timeout Options bölümünden, seçim ekranının kaç saniye görüleceğini ayarlayabilirsiniz.:)

İyi forumlar!
O Linux için de işe yarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı