Mac mi Windows mu?

Volvix

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Lise 2. sınıf öğrencisiyim ve gelecekte yurt dışında bilgisayar/yazılım alanında devam etmek istiyorum. Mevcutta bir masaüstü bilgisayarım var fakat hem dikkat dağınıklığı, laptopların daha taşınabilir ve pratik olması bir de fanlarında ses hakkında sorunları olduğu için bir laptop almak istiyorum ve kararsızım. Normalde oyun oynayan birisiyim fakat amacım oyun oynamamak olduğu için laptopa geçiyorum, o yüzden oyun gibi bir amacım yok laptop alırken. Bu karar sonucunda da Macbook Air M2 16 GB RAM 256 GB SSD veya 20-30k bandında bir Windows işletim sistemli laptop almayı düşünüyorum. Sizce tercihim ne yönde olmalı, hangisini daha uzun süre kullanırım, hangisi ileride daha çok işime yarar (okul için gerekenlr, ödevler, kullanım kolaylıkları vs.)? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba,
Lise 2. sınıf öğrencisiyim ve gelecekte yurt dışında bilgisayar/yazılım alanında devam etmek istiyorum. Mevcutta bir masaüstü bilgisayarım var fakat hem dikkat dağınıklığı, laptopların daha taşınabilir ve pratik olması bir de fanlarında ses hakkında sorunları olduğu için bir laptop almak istiyorum ve kararsızım. Normalde oyun oynayan birisiyim fakat amacım oyun oynamamak olduğu için laptopa geçiyorum, o yüzden oyun gibi bir amacım yok laptop alırken. Bu karar sonucunda da Macbook Air M2 16 GB RAM 256 GB SSD veya 20-30k bandında bir Windows işletim sistemli laptop almayı düşünüyorum. Sizce tercihim ne yönde olmalı, hangisini daha uzun süre kullanırım, hangisi ileride daha çok işime yarar (okul için gerekenlr, ödevler, kullanım kolaylıkları vs.)? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Oyun oynamayacaksanız Mac, daha optimize, daha akıcı, yazılım vs. için daha optimize.
Windows alırsanız iyi bir cihaz almanız gerek, yada oyun oynamayacaksanız windows taraf Huawei Matebook tarzında cihazlar alabilirsiniz. Oyun oynayacaksanız Gaming Notebook öneririm MUX'lu modelleri.

Merhaba,
Windows genel olarak bütün program ve oyunları destekliyor. Bu sebeble Windows önerebilirim. Ama kalite, performans ve optimize için Macbook daha iyi tercih olabilir. Bahsettiğiniz Macbook Air M2 16 GB RAM 256 GB SSD günümüz için yeterli size fazla bile gelecektir. Ve size uzun kullanım ömrü sergiler. Tek sıkıntısı biraz daha tuzlu alış ve tamir bakımından.

Merhaba,
Windows almanı tavsiye ederim.Windowsun performansı Mac e göre daha iyi.Arayüzü Macten daha kolay

İşletim sistemi olarak Windows vs MacOS uzun uzun tartışılır ama notebooklardan bahsediyorsak tartışmasız M işlemcili MacBook en iyisi.

Notebooku kendisi olarak kullanmaktan bahsediyorsak (yani kendi klavyesi, ve touchpadi ile) MacOS, MacBook klavyesi ve özellikle trackpadinin işletim sistemiyle uyumu daha iyi yine.

Malzeme kalitesi olarak (f/p olarak da) MBP'lar çok daha iyi durumdalar.

Çok ağır oyunları oynamayacaksanız MacBook'u tercih etmenizi öneririm. Hangi yazılım kısmı ile uğraşacaksınız?
Mobil uygulama geliştirme ise kesinlikle MacBook alın.
Mac'in arayüzü zor diye bir şey yok. Windows'la aynı derecede. MacBook alırsanız mavi ekran hatası, dll sorunları ve driver sorunları ile uğraşmayacaksınız karar sizin.

Çok ağır oyunları oynamayacaksanız MacBook'u tercih etmenizi öneririm. Hangi yazılım kısmı ile uğraşacaksınız?
Mobil uygulama geliştirme ise kesinlikle MacBook alın.
Mac'in arayüzü zor diye bir şey yok. Windows'la aynı derecede. MacBook alırsanız mavi ekran hatası, dll sorunları ve driver sorunları ile uğraşmayacaksınız karar sizin.
Şu anlık hiçbir deneyimim yok fakat Python ile basitten başlayıp sonrasında diğer dillerden devam etmek istiyorum. Ana hedef oyunlar üzerinde çalışmak tabii :D

Tecrübelerim neticesinde telefonda İOS, bilgisayarda Windows ve sunucularda Linux (İşine göre değişir.).
İleride ne hakkında yazılım yapacağım (iOS, Android vs.) belli değil fakat Macbook alsam bile yazılım konusunda her türlü daha avantajlı olurum diye düşünüm, zira Macbook'a vds kurabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı