Mac OS Intel Hd 5500 Kurulumu

kapani

Hectopat
Daha fazla  
[GUIDE] Intel HD Graphics 5500 on OS X Yosemite 10.10.3

Yukarıdaki rehberde sorunun çözümü anlatılmış fakat İngilizce olduğundan sadece 1. adımı anlayabildim.

Benim ekran kartım 128 MB olarak görünüyor. Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım acaba? Bu rehberi uygulayan arkadaş varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Adsız.png

Bu sitede kimsenin intel hd 5500 grafik kartı yok mu? :)

Bende de aynı kart var ama bu adımları tam anlayamadım. Sanırım Framebuffer diye bi dosyada değişiklik yapmamız gerekiyo. Ancak bu değişikliği nasıl yapıcaz bunu yöneticelerden ya da bu işten anlayan arkadaşlarımız yardımcı olsa fena olmaz. :)

[GUIDE] Intel HD Graphics 5500 on OS X Yosemite 10.10.3

Yukarıdaki rehberde sorunun çözümü anlatılmış fakat İngilizce olduğundan sadece 1. adımı anlayabildim.

Benim ekran kartım 128 MB olarak görünüyor. Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım acaba? Bu rehberi uygulayan arkadaş varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Eki Görüntüle 108755

Bu sitede kimsenin intel hd 5500 grafik kartı yok mu? :)

Başıt bir işlem gibi görünüyor. Muhakkak bi yapan çıkar diye umuyorum. Bu işlemi yapmadan girdiğimiz Id'yi görmüyor sanırım.

Hala çözüm bekliyorum.

@montezuma hd 5500 ile ilgili bir rehber yapmayı düşünüyor musun? Çok israr ettim biliyorum ama gerçekten 1 ayı aşkın süredir uğraşıyorum. Artık bu takıntı haline geldi bende. :)

Aşağıdaki bağlantıdan config.plist paketini indirin ve içinden config_HD5300_5500_6000.plist dosyasının ismini config.plist olarak değiştirdikten sonra mevcut config dosyanızla değiştirin.
https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config/archive/master.zip
Ve son olarak yukarıdaki işlemde sonuç çıkmazsa şu ig-platform-ID' ler ile deneyin.
0xa260005, 0xa260000, 0xa160000, 0xa2e0008, 0xa2e000a

Maalesef ki olmadı. Yukarda paylaştığım linkte anlatılana göre bir değişiklik yapmak gerekiyor sanırım. Aksi takdirde girdiğim ID'ler geçerli olmuyor hatta sistem açılmıyor ve hata alıyorum.

Anlamayacak birşey yok ki, chimera 4.1 yükleyeceksin, sonra biostan DVMt yi (grafik sanal belleği) 64mb yapacaksın.. DPCI manager ile kontrol edeceksin.. Basit yani adımları uygula..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı