Mac OS Intel Hd 5500 Kurulumu

O kadar ısrar ettiniz bende rehberi Türkçe olarak hazırladım: Umarım bununla yapabilirsin.
[Rehber] OS X Yosemite Intel HD Graphics 5500 Çalıştırmak

Emeğine sağlık. Çok teşekkür ederim.

Anlamayacak birşey yok ki, chimera 4.1 yükleyeceksin, sonra biostan DVMt yi (grafik sanal belleği) 64mb yapacaksın.. DPCI manager ile kontrol edeceksin.. Basit yani adımları uygula..

Bu işlemden sonra Cloverla ID giriyoruz değil mi?

Clovere id girmene gerek kalmıyor sanırsam ama DPCI managerden kontrol edersen yanındaki id rakamı ekran kartına ait olduğundan clovere girersin görmezse eğer.. Denemen lazım. Bu arada Yosemite Chimera ile açılabiliyor ayrıca Clover Bootloadere ihtiyacın yok. Eğer aynı harddisk üzerinde çift işletim sistemi kullanıyorsan (dualboot) Mac ve Win 8.1 Hardiskte ilk kurulum yaptığın Yosemite olmalı sonraki Win 8.1. Böyle olmazsa ilk açılışta Clover yoksa Windows açılabilmekte. Tek işletim sistemiyse sorun çıkarmaz.

Son düzenleme:
@montezuma iki sorum olacak.
1. Yapılan işlemlerin hepsini mac osx üzerinden mi yapıyoruz. Yani burada Windows üzerinden herhangibir işlem oluyor mu?
2.BIOS Türü AMI (11/04/2014) bios türüm. Burada "AMI BIOS Utility " programını Windows üzerinden mi çaliştıracagız yoksa mac üzerinden mi? Programı inretnette bulamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı