Mac Os Kurulumunda BIOS Ayarları

Daha fazla  
Merhabalar,

Daha önce bilgisayarıma bir Sanal Mac kurarak iAtos ML2 kurulumunu flash belleğime gerçekleştirmiştim.

Uyguladığım video :

PC'ye Mac Kurma Rehberi - Unibeast ile Mountain Lion 10.8.5 Kurulumu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak videoda uygulama sırasında bazı sorunlar oluştu sanırım ve ben Mac kurulumu beceremedim :)

Bir adet 1 TB boyutunda fazla bir HDD'ye kurulum yapmayı denedim. Başlangıç BOOT ayarını Flash bellek olarak tanımladım çünkü UEFI Flash Diski seçtiğim zaman kurulum başlamadan Windows'a geçiyordu. Ekrana Yos, NTFS Disk gibi birkaç seçenek geldi, Yosu seçmeme rağmen kurulum başlamadan PC reset atıyordu.

Sizden ricam şunlar;
Elimde bu flash belleğim hazırken, Mac kurulumu için izleyip uygulamam gereken video hangisidir ?
Birde MSI Anakartı kullanıyorum bu Anakartın BIOS ayarları nelerdir? BIOS'ta kurulum öncesi ne yapmalıyım bunu söylerseniz çok minnettar kalırım.

Görsel Tasarımcı kafasında bu konulara yabancı olduğum için epey bir bocaladım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Donanım özelliklerim aşağıdaki gibidir;

• CPU TürüQuadCore Intel Core i7-4770, 3700 MHz (37 x 100)
    • Anakart AdıMSI Z87-G43 Gaming (MS-7816) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
    • Anakart Çipseti Intel Lynx Point Z87, Intel Haswell
    • Bios Türü : BIOS TürüAMI (08/16/2013)
    • Görüntü BağdaştırıcısıNVIDIA GeForce GTX 770 (2 GB)

Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. Yosemite kurmadan El Capitan kurmam biraz sakıncalı olmazmı? Sonuçta yeni çıktı El Capitan sürücü problemleri vs olmazmı?

Benim yaşadığım sorun aslında Yosemit kurmak isterken Boot ekranında Apple logolu beyaz ekran görünüyor bir saniye kadar sonrasında bilgisayarı baştan başlatıyor. Sizce sorun neden kaynaklanabilir? Bir sürü komut girdim ama sonuç değişmedi.

Son olarak sizin yazdığınız kurulum rehberinde ki BIOS ayarları bende yok. MSI Anakartı kullanıyorum. Ayarlar bende yoksa devammı? Yoksa bu BIOS ayarlarına ne eşdeğer bunları bulmam gerekirmi?

Çok teşekkürler
Burada ayrıntılı rehber hazırladık.
OS X El Capitan RAW Kurulum İmajı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı