Mac Os Kurulumunda "Kernel Panic" Problemi

SirReal

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bilgisayarıma Mac OS X Mavericks kurmaya karar verdim. Sanal Mac üzerinden rehberdeki gibi USB belleğimi formatladım ve Unibeast ile USB belleğimi hazırladım. USB'den boot edip Unibeast yükleme ekranına geliyorum (Resim.1) fakat boot etmeye çalıştığımda Karnel Panic hatası alıyorum (Resim.2). Konuyla ilgili çözümü forumda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Sistem özelliklerini aşağıda paylaşıyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Sistem Özellikleri :

CPU : Intel Core i5 4670
Mainboard : ASUS GRYPHON Z87
RAM : 8GB DDR3
GPU : NVIDIA GeForce GTX 660

Resim.1
ep1Zga.jpg

Resim.2
xJ1o6J.jpg

Kimse yardımcı olmayacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kodları girebileceğim ekrana hiç geçiş yapamıyorum. İlk resimdeki ekran çıkıyor ve USB yi seçtiğimde ikinci resimdeki ekran geliyor ve donuyor.

Maalesef hiçbiri çalışmadı arkadaşlar. Aynı hatayı veriyor.

Acaba komutları yanlış mı giriyorum? @cevan zahmet olmazsa biraz daha ayrıntılı anlatabilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Chameleon Bootloader kullanıldığı zaman bu kernel panic AppleİntelCpuPowerManagement kextinin düzgün devreye girmeyerek CPU'a kararsız davranışlar göstertmesinden kaynaklanıyor. Kurulum diskinizde NullCpuPowerManagement kextinin bulunması gerek aksi takdirde sürekli bu kernel panic ekranını alırsınız.

Not: Chameleon Bootloader içinde komut girmek için boot ekranı gelince "TAB" tuşuna basarak chameleon'un text moduna geçiş yapabilir ve komudu girerek tekrar "TAB" tuşuna basarak arayüze geçiş yapabilirsiniz. Girdiğiniz komutlar alt kısımda bir bant içinde yazılı gözükecektir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı