Mac os x 10.9.3 Kernel Panic

erkanoz07

Hectopat
Daha fazla  
uploadfromtaptalk1403166563794.jpg
Resimdeki hatayı alıyorum. Anakart Asus P8H61 PRO REV 3.0 , Ses kartı Realtek Alc887, Ekran kartım Nvidia Geforce Gt 440, işlemcim i5, 4 gb ram, Realtek ethernet, atheros Ar9271 wireless Adapter. Yardımınıza ihtiyacım var, Kernelle karşılıklı panikliyoruz. Aynı donanım la 10.9.2 de kurulum ekranına kadar gelmiştim.

Bios ayarlarından kaynaklandığını düşünerek internetten araştırdığım tüm değişiklikleri Bios üzeriden yapmama rağmen faydası olmadı. Silmem gereken bir kext mi var acep.

-v ncpi=0x2000 cpus=1 dart=0 -x
bu komutla denersen açılacaktır. Bendeki sıkıntıyı böyle çözmüştüm. Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal Burdan indirip kurmaya çalışıyorsan ve de Eğer ekran kartın intel ise sitede intel ekran kartlarının kodları var onu clover options bölümünde inject

inteli kaldırmadan o kodu yazarak sorunsuz kurulum yapacağını düşünüyorum.

Ekran kartım nvdia, sabah yönergeleri deneyeceğim. Bu kernel panic i atlayıp kuruluma geçersek bu hata hep devam edecek mi yoksa intel işlemciler için bu hatayı kaldıran bir yama mevcut mu? Kısaca mac os pc ler için gündelik kullanıma uygun mu?

OS X gündelik kullanım içinde uygundur. Sorun yaşamanız kadar doğal bir olay yok, çünkü OS X sistemi Apple tarafından kendi Macintosh isimli bilgisayarlarına özel olarak hazırlanmıştır.

Internetten araştırdığım da bende hatanın bundan kaynaklandığını gördüm. Bu kext i sildim fakat yine olmadı. Bir makalede bu kext için patch yapmak gerektiği yazılmış. Aslında hali hazırda patcher bile yazmışlar perl ile. Sanırım bu pacth i çalıştırmak için sistemde kurulu bir mac gerek. 2 günlük uğraştan sonra aynaya baktım ve saçımda beyazlar gördüm... içimdeki şeytan Mac os istiyorsan gidip bir mac al diyor... Beynim ise kredi kartın dolu, panicleme bir cpu ya mı yenilecen tekrar tekrar dene diyor. :) cpupowermanager i windows yada linux uzerinden patch lenebilirmi bir araştırma yapayım. 9.2 nvidia ya kafa takmıştı, keşke tek sorun o olsaymış... İlk Linux ve BeOS kurmaya yeltendiğim zamanlar geldi aklıma ne uğraşmıştım disketlerle... Ha bide Disketler le Windows 3.1 kurduğum zamanlar vardı.. Eminim elimde MAC PRO olsa onada linux ve windows kurmayı denerdim... Sistem kurbanı olmak mı sistemlere bağlı kalmak istememek mi yoksa sadece amansız bir merak mı bu bizdeki çözemedim. İlginiz için çok teşekkür ederim. Eğer bu hatanın çözümü için bir öneriniz daha olursa zevkle denemek isterim..

Son düzenleme:
Eğer durumun el veriyorsa Hacintosh ile uğraşma. Çünkü orjinal makineler kararlı ve neredeyse sorunsuzdur. Yukarıdaki problem çözümüne bir iki önerim olabilir ancak kurulumdan sonra başka sorunlar da olabilir.:matrix:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı