Çözüldü Mac OS Maverciks Kurulumundan Sonra USB Belleksiz Boot Etme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eylmz1986

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli İzmit
Daha fazla  
Meslek
Bankası
Merhaba arkadaşlar, Lenovo Z570'e sorunsuz bir şekilde Mac OS Maverciks kurulumu yaptım.
Rehber videosundaki gibi clover config'den mounf uefi kısmına gelip işlem yaptığımda
sadece USB belleği sistem görüyor. Disk0 vb gözükmüyor.

Bu sorun neden olabilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginiz icin tesekkurler. Dediklerinizi aynen yaptim, olmadi. Tekrardan sistem disk0'ı gosteremiyor, boot yapamiyorum.

Sizinkileri yaptiktan sonra clover nasil acilabilecek ki? Nasil baslatiliyor?

Örnegin bu sekilde:

uploadfromtaptalk1402087957479.jpg

Sizinkileri yukledim, sonra clover config yukledim. Aciyorum, ekstradan yukleme yapiyorum, sadece USB EFI gorunuyor. Kendi sabit diski acmiyor.

HDD'de C Windows, ikincisi Mac, üçüncüde ise Windows'un D'si var. Tek HDD.

İlginiz icin tesekkurler. Dediklerinizi aynen yaptim, olmadi. Tekrardan sistem disk0'ı gosteremiyor, boot yapamiyorum.
Sizinkileri yaptiktan sonra clover nasil acilabilecek ki? Nasil baslatiliyor?
Benim yöntemi tonymacx86 sitesinde öneriyor. Normalde yapınca açılışta diski seçip açıyorsun.

BIOS ayarlarınızdan HDD vb. işaretlenmediğini farkettim. Onları işaretleyip deneyin.

Sizin yontemden sonra clover config yuklemedim. USB bellegi cikardim, direk HDD'den Windows acildi. Boot sorununu cozemezsem Mac hayalim hep USB'ye bagli kalacak :)

Clover config kullanmayi bilmedigimden ana menude kullanilmsini istedigim HDD vb. şeyleri mi isaretleyeyim?

Chameleon'u kurdum. Launchpad te baktim uygulamayi goremedim. Gerekli ayarlamalari nasil yapabilecegim? Programi nereden acacagim?

Chameleon ayarları için Chameleon Wizard veya Champlist programlarını kullanabilorsiniz. Temin etmek için osx86.net sitesini kullanabilirsiniz.

Dediğiniz her şeyi yaptım olmadı....
MRB yaması vb den bahsediliyor sorun bundan mı acaba?

İlk başta mac sonra windows kurduğumda usb olmadan boot edebiliyordum ama o zaman windows çalışmıyordu.
Şimdi ilk başta windows sonra mac kuruyorum ama bir türlü usb olmadan boot etme açılmıyor.

Çünkü sistem hdd'sini mount edemiyorum.

Dediğiniz her şeyi yaptım olmadı....
MRB yaması vb den bahsediliyor sorun bundan mı acaba...

İlk başta mac sonra windows kurduğumda usb olmadan boot edebiliyordum ama o zaman windows çalışmıyordu
Şimdi ilk başta windows sonra mac kuruyorum ama bir türlü usb olmadan boot etme açılmıyor

Çünkü sistem hdd'sini mount edemiyorum
MBR yaması olan bir OS X kurulumu kullanınız. Sorun düzelecektir o zaman. (İlk 1. bölüme Windows sonra 2. bölüme OS X ve bootloader.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı