Çözüldü Mavericks hackintosh usb belleksiz boot etme sorunu

• Konuyu başlatan Emir Kocatepe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 8B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E

Emir Kocatepe

Ziyaretçi
Merhabalar;

Ben recep bey ve ali bey'in hazırlamış olduğu

Hackintosh Rehberi: Mac OS X Mavericks Kurulumu - YouTube

videodan yola çıkarak ve yazılımı faturalı olarak satın alarak başladım yüklemeye. Boot ettim. Flash belleğimden ana ekran açıldı. Fakat usb belleğim olmadan boot ediyordum. Adımları izledim hwsensor'ü ve clover'ı vede multibeast'ı Recep Bey'in vermiş olduğu videonun altındaki linklerden harici hdd'me attım ve yükledim. Fakat clover'ın setupını açtığımda erorr aldım. Bu şekilde flash belleği çıkarıp çalıştırmayı denedim fakat ''boot0af: error'' hatası aldım. Başlatırken boot edemedim. Clover'da error aldığım yükleyemediğim için birde pc başlarken f8 e basıp flashtan boot edip açıyorum her sefer. Bu hata tekrar mavericks diye adlandırdığım diski formatladım. İzlencelerden sildim. Tekrar kurdum açtım fakat kapatıp açınca gene çıkıyor.

Sorum;

1.Boot etmeyi başarır ve flash bellek olmadan açarsam açılıştaki hata ortadan kalkar direk açılır mı acaba yazılım ?
2.Cloverda aldığım hata ''An error occured: A connection failure occured'' bu hatayı nasıl çözerim videonun altındaki linkten indirdim Clover Configurator 3.11 sizin kullandığınız verisyonun aynı zip li iken dosyayı flasta dışarı çıkarıp açıyorum acaba multibeast üzerinden bootload yapsam çözülür mü ?

- - - Güncellendi - - -

Bu arada bilgisayarımın özellikleri;

• Anakart: Asus MAB SC-1155 kısa kod P8H77-V ASUS VGA+DVI+HDMI DDR3
  • İşlemci: İntel i7 3770k 3.50 ghz 8 çekirdek
  • Ram: Kingston 8gb x 2 = 16 gb ram
  • Ekran Kartı: Nvidia gt force 630
  • Hdd: 1 tb wdigital
  • DVD: DVDRW DAHILI BULK 24X SATA SIYAH
  • Kasa: Cooler Master ELITE 431 500W PENCERELI MIDTOW

İnternetiniz varsa team wiever kurun yardımcı olayım.

Merhabalar hocam. İlgine çok teşekkür ederim öncelikle. Fakat şuan sadece mavericks çalışıyor. Bende usb wifi kullanıyorum. İnternetide yapamadım pcde internet yok isterdim olsun. çözelim durumu. Ama şu an interneti nasıl çalıştırıcağımı bilmiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Bana yardım lütfen ekrana baka kaldım =) Başta çıkan 'boot0af: error' hatasını çözdüm ilk hale döndüm komple formatladım tek sorunum cloverın verdiği sol alttaki error. Sadece onu yükleyemiyorum nasıl çözebilirim?

- - - Güncellendi - - -

Hocam nasıl çözebileceğimi yazsanız ben buradan yapsam bari?

Sizin sisteminiz Uefi anakart sanırım. Anlatması o kadar uzun ki hangi birini anlatsam. Kısaca şöyle yapalım, Recep Beyin Mavericks kurulum videosunu izlediniz mi EFİ Mount ettiniz mi? Mesaja cevap yazmanızı bekledim. Geç cevap yazdınız.

Hocam tekrar merhaba. Ceza almışım 1 gün imla hatası yüzünden. Yeni üyelik açtım cevaplamak adına. Tek sorunum clover configurator'ü yükledim. Fakat açtığımda setupını sol alt köşede An error occured: A connection failure occured hatası çıkıyor ve setupta yükle diyemiyorum. Tıklanmıyor ilerlemiyor. Clover'ı yükleyemediğim içinde bootlamıyor. Bunu çözmem gerekli hwsensor ve multibeast sorunsuz çalışmakta. Son sürümleri multibeastten bootlasam olur mu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı hatayı alıyorum yeni aldığım HDD de 2 gündür çözemedim.
Sistemim Uefi değil.Forumda açılan Uefi Clover üzerine iki konuyuda ezberledim.
Eski HDD de bu sorunu Clover v2k 2236 sürümü ile çözmüştüm ama yeni HDD de birtürlü olmuyor.

Benim kartım uefi olması gerekiyor. Benim bildiğim üzere fakat neden böyle bir durum oluyor anlamadım. Multibeast üzerinden bootloader bölümünden bootlasam olur mu acaba? Otomatik son seçeneği seçiyor build dediğimde. Bootları mı acaba adımları bozmadan clover hatası çözülüyor ise öyle yapmak istiyorum. Çünkü bu 3.formatlayıp tekrar yüklemem. Tekrar formatlıyıp yüklemek zorunda kalmak istemiyorum açıkcası.

benim kartım uefi olması gerekiyor benim bildiğim üzere fakat neden böyle bir durum oluyor anlamadım multibeast üzerinden bootloader bölümünden bootlasam olur mu acaba otomatik son seçeneği seçiyo build dediğimde bootları mı acaba adımları bozmadan clover hatası çözülüyor ise öyle yapmak istiyorum çünkü bu 3.formatlayıp tekrar yüklemem tekrar formatlıyıp yüklemek zorunda kalmak istemiyorum açıkcası.

Anakartınız UEFİ destekliyor.Receb Bey'in hazırladığı videoyu bir tekrar edin isterseniz yada forumda açılmış hazır konu var bakabilirsiniz.
https://www.technopat.net/forum/mac...ader-yukleme-uefi-anakartlar-sabit-diske.html

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşım kusura bakma ama yazdıklarından hiçbirşey anlaşılmıyor.
Öncelikle hangi hatayı alıyorsun, benim aldığım gibi ''boot0af'' hatasımı?

Hocam o hatayı alıyordum. Format attım 2 kez tekrar yükledim. 2.de çıkmamaya başladı artık. Çözdüm yani benim şuan çözümlemeye çalıştığım şey clover configulator'un setupını açıyorum. Fakat An error occured: A connection failure occured sol altta bu hata çıkıyor ve ileri butonu soluk hiç bir şey yapamıyorum. Yani clover'ı kuramıyorum. Hwsensor ve multibeastte sorun yok ama clover'ı kuramadığımdan boot edemiyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı