Mac OS SMBIOS Kimliği Değiştirmek

ahmetal2

Hectopat
Daha fazla  
Sayın montezuma. Clover Configrator' de SMBIOS kimlik değişimi nasıl yapılıyor, bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Config.plist dosyasını CC ile açıyorsun. SMBIOS seçeneğine geliyorsun. Burada sihirbaz değneği göreceksin. Buna tıkla. Açılan yeni pencerede donanımına uygun SMBIOS ayarlayacaksın.
Screen Shot 2016-10-16 at 02.29.01.png

Screen Shot 2016-10-16 at 02.29.40.png

Aslında dün bir şeyler yapmaya çalıştım. Sistem ikinci açılışta BIOS bilgileri değişmişti. Ama bu kez de anakartın BIOS'u her açılışta sıfırlanıyor ile MacOS'e girebiliyordum fakat sistem 1-2dk sonra resetleniyordu. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum. Adım adım anlatırsanız sevinirim. Cahilliğime verin lütfen.

Ayrıca Sierra USB belleğe yazdırdım şimdi. El Capitan kurduğuma göre bunu da kurabilir miyim?
Sistemim:
Foxconn G31 mxp anakart,
2gb ddr2 RAM,
Geforce 9500gt ekran kartı,
120gb SSD Kingston
Intel e6300 işlemci.
Cevabınızı bekliyorum

Ama bu kez de anakartın BIOS'u her açılışta sıfırlanıyor
Sıfırlanıyor derken neyi kastediyorsun? Anakartın ayarları kaydetmiyorsa Bu OS X ile akalaı değildir.
Adım adım anlatırsanız sevinirim. Cahilliğime verin lütfen.
Yüzlerce kez gelen bu soru için hazırladığımız bir ton rehber var. Okumak, araştırmak ve öğrenmek iyidir.
Rehberler
Sierra USB belleğe yazdırdım şimdi. El Capitan kurduğuma göre bunu da kurabilir miyim?
Deneyerek öğrenebilir, ardından rehber hazırlayıp deneyimlerini paylaşabilirsin.

Yardımınız için teşekkür ederim.İşlemi hallettim.Sistemim imac 2012 late görünüyor artık.Şimdi direk appstore dan Sierra yı indirebiliyorum örneğin.Yalnız Usb den Sierrayı direk kuramadım.Store dan indirip kursam güncelleme yoluyla sorun çıkarır mı?Tesekkürler

Peki bu SMBIOS ile ilgili ek bir şey sormak istiyorum, sırf bunun için konu açmayı doğru bulmadım. Ben masaüstüne mac kurdum, dizüstüne de kuracak olsam diyelim, imessage'de sorun yaşar mıyım SMBIOS farklı bir cihazı daha tanıttığım için?

Merhaba,
Ben Multibeast ile System Definition'dan iMac 19,1 i seçiyorum ancak Clover ile config.plist i açtığımda SMBIOS kısmı dolu gelmemiş oluyor. Olması gereken oradaki tüm kısımların dolu gelmesi sanırım, ama Multibeast ile yazında gelmiyor, sorun ne olabilir sizce?
Sağ taraftan seçmek gerekiyormuş, buldum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı