Mac OS X 10.10.5 Açılma Sorunu

muhammetfdn93

Hectopat
Daha fazla  
Win 8.1 ve OS X 10.10.5'i dual boot olarak kullanmaktayım. OS X kullanırken bilgisayarı kapattığımda tekrar açarken bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Sadece anakartın güç ışığı yanıyor. Kendi çapımda sorunun çözümünü buldum. BIOS pilini çıkarıp BIOS'un resetlenmesini sağladıktan sonra bilgisayar açılıyor. Kextlerle mi alakası var yoksa clover bootloaderla mı alakası var çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar...

Herşey olabilir. Yukarıda yazdığın gibi, problem çıkardığını düşündüğün her şeyi sıra ile dene. Eminim sorunun nereden kaynaklandığını bulacaksın.

Herşey olabilir. Yukarıda yazdığın gibi, problem çıkardığını düşündüğün her şeyi sıra ile dene. Eminim sorunun nereden kaynaklandığını bulacaksın.
Benim şüphelendiğim bootla alakalı usbden attığımız efi dosyasıyla alakalı ama nasıl bir işlem yapabilirim? O konuda fikriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@montezuma hocam sanırım sorun clover bootloader kurarken uefi sistem için kurduğumdan. Benim harddisk GPT olarak biçimlendirilmiş ama aynı zamanda UEFİ desteği var Clover Bootloader kurarken kurulumu nasıl yapmalıyım GPT'ye göre mi yoksa UEFİ sisteme göre mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı