Mac OS X 10.10 Kernel Panic Hatası

Ben siz atıyorsunuz demedim ama buarada BIOS ayarlarınız ve sistemi tam görmeden nasıl daha fazla yardımcı olabilirim. Sizde fazla bilgi vermelisiniz ki bizde daha fazla yardımcı olalım ve şuda var kurulacak diye birşeyde yok. Sisteminize göre uygun kernel bakın ve bulursanız transmac ile değişin.

Mac Os X Yosemite 10.10 kuranlar var benim bilgisayar modeline yani kuruluyor. Bios ayarlarım videoda anlatıldığı gibi çok seçenek yok. ACHIyı seçtim zaten o da seçiliymiş. Biostan olduğunu pek sanmıyorum. Sorun şu Safe Modda yükleme yapmaya çalıştığımda bilgisayarı yeniden başlatıyor. Bunu çözebilirsem belki sorunum çözülür. Forumda şu çözümü buldum ancak alttaki config dosyasını nereden düzenleyeceğim. Yolunu vermemiş config ayarlarını yapıp tekrar bir deneyeyim siz yolu biliyor musunuz?

Bu hackintosh hep sorun ya. Git macbook air falan al çok mac kullanmak istiyorsan. Uğraşmana değmez.

Haklısınız çok sorun var ancak ben denemek istiyorum. Kullanımı ve arayüzü hoşuma giderse alırım. :) Birde uğraşmayı seviyorum böyle şeylerle hobby gibi bir şey benim için. :technopat:

Bakın yukarıda söyledim tekrar söylüyorum, yolladığınız resimde olan yere gidin ve altta Kernel Pm patch boşluk tuşuna tıklayarak işaretleyin ve kurulum tamamlayana kadar her reset sonrası tekrarlayın. Kodları girmeyi unutmayın.

Çok özür dilerim ben yanlış anladım. Ben kurulumun ikinci kısmı için diyorsunuz sandım onu dediğinizi uygulayacağım hemen. Ancak garanti olması için kullanacağım tüm kodları kısaca yazabilir misiniz? Eksik olmaması için istiyorum :)

-v -x -f GraphicsEnabler=Yes yada No ve internete bakın çok kod var işinize yarıyacaklar şimdilik bunlar.

AppleIntelCPUPowerManagement'de takılmışssınız. Bunu çözmenin 2 yolu var.
1-CloverBoot menüde Binaries kısmında AppleIntelCPUM patch işaretleyip, kuruluma geçmeyi deneyin.
2-Windows ortamında Usb bellekte şu yolu izleyerek NullCPUPowerManagement.kext dosyasını EFI/kexts/10.10 klasörünün içine atın.
Downloads - tonymacx86.com

Dediklerinizi uyguladığımda IOBluetoothHCICotrollerStart hatası aldım.. Linkteki anlatımda ki çözümü uygulamıştım ancak bu seferde reset sorunu ve resimdeki sorun ortaya çıktı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı