Mac OS X 10.10 kurulumunda hata oldu

Mentor

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde bir monster tulpar t7 v2.2 var. Cihaza Os X 10.10 yüklemeye çalıştım. Forumdaki başlıklardan yola çıkarak. Fakat usb'den bilgisayarım autoboot etti ve ekrana hiç bir görüntü gelmedi. Bilgisayarı kapatıp açtım, sürekli olarak deniyorum ancak BIOS ya da Boot menüsüne erişebilmiş değilim. Yardımlarınızı bekliyorum.

bilgisayar: MONSTER® TULPAR T7 V2.2 17.3" - Monster Notebook

Dostum senin sorunun gibi değil yani bana hiç clover ekranı bile gelmedi. Hiç birşey gelmedi şuanda da BIOS'a ulaşamıyorum bile Boot menu tuşuna basınca ise birkaç saniye içerisinde birkaç satır yazı çıkıyor ve sonra puf onlarda gidiyor.

Buyur benim sorunum şuan bu biraz açıklamaya çalıştımama;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İmajından sorunsuz yazıldığından emin olmanız gerek bunuda USB başşka bir cihazda ya da Windows uzerinde sanal bir makine oluşturarak yapabilirsiniz. Yazdırma yöntemini değiştirin mesela Rufus, Suse Writer gibi araçlar ile deneyin olmazsa kalıbı tekrardan indirin.

Hocam öncelikle bilgisayarı açabilirsek, BIOS'u aktive edemiyoruz. Boot menu açılmıyor cihaz tepki veremiyor.

işte boot menu gelse değiştireceğim ama cihaz tepki vermiyor. BIOS sürümü değiştirmeyi deneyebilirizde, bu halde düzelebilir mi? Sanırım Monster'ı arayıp BIOS pilini değiştirmek gerekecek.

Monster servisini de arayıp sorabilirsiniz. Eğer Bios pili sizin ulaşabileceğiniz bir yerdeyse onlar söyler rahatça değiştirirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı