Mac OS X 10.8.5 Ntfs Sorunu

• Konuyu başlatan bLind
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 3B

bLind

Hectopat
Arkadaşlar usb belleğime hd film atıp televizyonumdan izlemek istiyorum. Ama exFAT dosya sistemini kabul etmiyor tv. Daha önceden windows sistem kullanırken ntfs dosya biçiminde sorunsuz kullanıyordum. Mac ortamında ntfs disk formatlamak ve bu diske yazma işlemini nasıl yapabilirim?

NTFS disklere dosya yazmak vs için uygulamalar var Tuxera NTFS deneyebilirsiniz. Kurduktan sonra NTFS formatındaki diskleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bahsettiğiniz programı kurup belleği ntfs olarak formatladım denemek için birtane film attım ama tv film dosyalarını okuyamadı. Tekrar fat olarak formatladığımda aynı film dosyasını görüyor. :(

Ben bu programla tüm disklerime erişip istedigim videoyu filmi oynatabiliyorum mkvsinden tutun ne isterseniz.. Farklı NTFS uygulamalarıda var Paragon'un vardı bir uygulaması onu deneyebilirsiniz.

2. önerdiğiniz paragon programında 2 seçenek vardı 1. si olmadı 2. seçenekte (compressed) yazanı denedim tv dosyaları gördü teşekkür ederim. 10 gün deneme süresi verdi sonrasında 30tl ücreti var mavericksde sorunsuz çalıişırsa alıcaz artık elimiz mahkum.

2. önerdiğiniz paragon programında 2 seçenek vardı 1. si olmadı 2. seçenekte (compressed) yazanı denedim tv dosyaları gördü teşekkür ederim. 10 gün deneme süresi verdi sonrasında 30tl ücreti var mavericksde sorunsuz çalıişırsa alıcaz artık elimiz mahkum.

Ücretsiz olarak Mounty programını kullanabilirsiniz;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı