MAC OS X Boot Hatası

Denedim zaten. Olmuyor. 3 tane "Boot to Windows" seçeneği var. Üçü de açmıyor. Super Mario gibi bir adam şekli çıkıyor :) ve dakikalarca bekliyor :(

Sanırım windows normal modda formatlanmış ve uefi bölümü oluşmamış. Bir kurtarma cdsi ile windows başlangıç onarmayı deneyin. Bu sizin windowsa ulaşmanızı sağlayabilir.

Normalde Windows C'de kurulu idi. Hala da öyle çünkü dosyaları görebiliyorum. MAC OS X'i D'ye kurdum. Tek hard disk var, ancak 3 partition var. Yani Windows varken MAC OS X kurmuştum. Şimdi amacım Windows'a erişmek değil. MAC'i normal bir şekilde açabilmek. Bu arada şimdi Flash'tan açarken yeniden Kurulumu başlatıp Disk İzlencesini açınca UEFI veya EFI diye bir bölüm olmadığını gördüm.

Ayrıca Yükleyiciden çık deyince Bilgisayarınızı başlatmak istediğiniz diski seççin diye bir şey çıktı. Listede "Adsız Windows" ve OS X Install USB OS X, 10.9.4" var sadece. Yani Windows'u ve flashı görüyor. Ama D'de kurulu olan MAC yok.

Uefi modda kurulum olmadan Mavericks ve Windows dual boot yapılamaz. Dosya yedeklerinizi almanız ve windows için uefi modda kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :)

Bilgisayarımda UEFI desteğinin olmadığını düşünüyorum. 2009 yılında almıştım. Lenovo Ideapad Y530 modeli. Core 2 Duo P8400 işlemci var. Bu sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

Bu arada tekrar belirteyim. Windows kullanmam önemli değil. Benim derdim MAC OS X'i hard diskten açabilmek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı