Mac OS X disk gözükmeme sorunu

Diskini temiz formatlayıp denemelisin.
Geçen hafta format işlemi yapmıştım, zaten sadece C: ve E: diskleri bulunuyor 1 sene önce kurduğumda da bu şekildeydi ve bir hata vermemişti bunu çözmenin başka yolu yok mu acaba?

@montezuma Ben kurulumu gerçekleştirdim ve clover bootloader falan kurdum ama ufak tefek sorunlar var sanırım. Öncelikle Ekran kartını tanıdı fakat çözünürlük ayarını yapamıyorum 1024x768'ten başka seçenek yok, ikincisi Clover Bootloaderi kurduğum halde bazen technopat yazılı bootloader bazende clover bootloader açılıyor acaba ben bir yanlışlıkmı yaptım. Birde nv_disable=1 ve npci=0x2000 komutları olmadan görüntü gelmiyor.

Öncelikle Ekran kartını tanıdı fakat çözünürlük ayarını yapamıyorum 1024x768'ten başka seçenek yok,
Ekran kartını tanıtmamışsındır. Sebebini aşağıda yazdım.

Clover Bootloaderi kurduğum halde bazen technopat yazılı bootloader bazende clover bootloader açılıyor
EFI/CLOVER / Themes içinde Blacktype dışındaki temaları dosylarını sil.

. Birde nv_disable=1 ve npci=0x2000 komutları olmadan görüntü gelmiyor.
nv_disable=1 komutunu kullanırsan Grafik kartını kullanamazsın. O yüzden çözünürlük sorunu yaşıyorsun. Clover Boot Menü / Options / Graphics içinde Inject NVIDIA işaretliyip dene. nv_disable=1 komutunu kullanma.

Clover Boot Menü / Options / Graphics içinde Inject NVIDIA işaretliyip ve sadece npci=0x2000 komutunu kullanıp denedim, ekrana görüntü gelmedi. Sonra verbose ile açtım en son şu kısım çıkıyor.
2.jpg

]OS X yapı numarasını bulun ve buna uygun sürücüyü indirin. Bunun için:

• “About this Mac” (Bu Mac Hakkında) açın.
  • Açılan pencerede “Version” (versiyon” tıklayın.
  • Burada sistem yapı numarasını göreceksiniz.
  • Buradaki sürüme uygun aşağıdaki sürücülerden birini indirin:

Uygun driver indirip kurdum ve AGDPFix'ide ne olur ne olmaz diye yaptım. Başlangıçta npci=0x2000 nvda_dv=1 komutlarını kullanarak başlatıyorum yine siyah ekranda kalıyor :(
Bu arada Inject Nvidia işarete seçili oluyor ve ekran kartı tanınmış gözüküyor.

SMBIOS kimliğini değiştirerek dene. Config.plist dosyasından yapacaksın, sen sormadan ben söyleyeyim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı