Çözüldü Mac OS X EFI Bölüntüsü kaybolma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ron1kz

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Merhabalar,

Kurulumu tamamladıktan sonra Clover ile Mount EFI yaptım. EFI bölüntüsü oluştuktan sonra ayarlarım yaptım lakin yaptığım ayarlar işlemiyor ve EFI bölüntüsü yok oluyor. USB İçindeki EFI'ye ayarları yaptım ve şu an USB üzerinden kullanıyorum sistemi.

EFI bölüntüsünü nasıl oluşturmaya çalışıyorsun? Clover bootloder ayarların nedir. Disk formatın nedir?

Terminal aç diskutil list komutu gir. Bütün disklerin listelenir. Ayrıca Clover Bootloader ile EFI boot kurulumunu yapmadın.
Kurulum sonrası sistemin USB olmadan Boot edilebilmesi için yapılması gerekenler:

mad_at_computer_800_clr_8355-copy-copy-png.83232

Her ne kadar USB / EFI içindeki dosyaları direk olarak kurulum yaptığınız EFI bölüntüsüne kopyaladığınzda çalışıyorsa da, biz Clover Bootloader ile kurulum yapmanızı öneriyoruz. Bunun için;
USB / EFI içindeki Clover bootloader açın ve sisteminize göre ( UEFI yada Legacy ) buna göre kostüm ayarlarını yaptıktan sonra kurulumunu yapın:

UEFI için:

uefi-clover-png.83204

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından USB / EFI içinden sadece size gerekenleri HDD / EFI içine kopyalayın. Kopyalanması gerekenler:
  1. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine Ethernet kextinizi ekleyin.
    ALXEthernet
    AppleIntelE1000
    AtherosE2200Ethernet
    RealtekRTL8111
  2. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine FakeSMC.kext ekleyin.
    FakeSMC.kext
  3. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine NullCPUPowerManagement.kext ekleyin.
    NullCPUPowerManagement.kext
  4. EFI/ CLOVER içindeki Config.plist dosyasını aşağıdakilerden size uygun olan ile değiştirin.
    config.plist-Intel-HD4600-desktop.zip
    config.plist-Standard.zip
    config.plist-GE=Yes-NVIDIA.zip
    config.plist-GE=Yes-ATI.zip
  5. /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ dosya yoluna gidin ve içinden VBoxHfs-64.efi dosyasını silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
    HFSPlus.efi
  6. (Opsiyonel): /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ dosya yoluna gidin ve içine DSDT.aml, SSDT.aml dosyalarını koyun.

Merhaba

Dediğinizi yaptıktan sonra ekran gidip geliyor gidip geliyor.

Hangisini yaptın? Bak orada 3 farklı kurulum yöntemi var.

Uefi ile tekrar kurulum yaptım ve sorun çözüldü teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı