Mac OS X Hackintosh kurmak isteyenlerin dikkatine

talatimac

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
grafiker
1. Daha önce MacOSX sistemi kullandınız mı?
2. Hangi sürümü kullandınız ve ne kadar süre?
3. Hackintosh OSX sistemi hiçbir zaman orjinal Macintosh (Macmini-Macbook-MacPro-iMac) gibi çalışmaz, her hangi bir update yada upgrade sonrası sistem problem çıkarabilir.
4. MacOSX, Windows yada Linux gibi kur-çalışsın mantığıyla çalışmaz, çok nazlı bir sistemdir.
5. Yeterince sabırlı ve araştırmacı bir ruha sahip misiniz? Çünkü çok kısa sürede sıkılabilirsiniz.
6. Sadece deneme amaçlı kurmak isterseniz WMVARE virtualbox ile Sanal olarak kurulum yapın.
7. MacOSX düzgün kurulduğu takdirde bağımlılık yaratabilir.
Bu Maddeler dışında 8. Madde gereği duyuldu.
8. Makinenizin aynısına yada benzeri konfigürasyona kurulum yapanlar var mı? İnternette araştırın!!!

1 ve 2. Maddeler size uygun değilse, 6. Maddeyi uygulayın.
Burada en önemlisi 5. Maddedir.. Dikkatlice okuyun. Artık MacOSX sistemine Hackintosh kurulumuna geçebilirsiniz.
Unutmayın bir arkadaşınız makinesine, tek seferde kurabilirken siz 15 seferde kuramayabilirsiniz.

Son dipnot: Macosx gönül işidir. İatkos, Hazard, Tonymacx86, OSx86 Project ve InsanelyMac ailesine ve diğer Hackintosh'a gönül vermiş tüm insanlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep bey sizin yorumlarınız çok komik geliyor bana :) Meslek değiştirmenizi tavsiye ederim. Gerçi sizede hak veriyorum aynı soruyu 100 kişi sorardır.

Recep bey sizin yorumlarınız çok komik geliyor bana :) Meslek değiştirmenizi tavsiye ederim. Gerçi sizede hak veriyorum aynı soruyu 100 kişi sorardır.

Bu zaten değiştirmiş olduğum mesleğim. Asıl mesleğim öğretmenlik.

1. Ve 2. Madde yok ama 6da yok. Yani virtualbox ile denedim çok kisa bir süre gerekli dosyaları indirdim. Yani iatkos ml3u. Donanım uygun ve sadece tek sorun USB u boot edemiyorum.

Açıkçası 5 var ama 8 yok :) Çünkü araştırmayı falan severim özellikle bir sıkıntılı duruma düşsem %95 çıkarım( yazılımsal ise) ANdroid telefon ve windows üzerine yeterince( kendime :) ) biliyorum ama mac os X ile (iatkos ml2 veya ml3u ( bios destekliler) ) ilk defa karşılaştım 3-4 gündür araştırıyorum ama aynı şeyler çıkıyordu deniyordum ama olmuyordu. Şimdi ise Bu siteyi ve sizleri keşfettim ipin ucunu tuttum yani araştırmaya devam... Verdiğiniz rehberi inceliyorum az sonra ingilizce de yeterince var Saol hocam.

Kurulumu yaparsan resim ekle... Hatta rehber bile oluşturabilirsin, senden sonrakilere örnek teşkil etsin..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı