Mac OS X Komut Giremiyorum

blink

Hectopat
Bütün işlemlerimi aşağıdaki videoya göre yaptım. 18:30 a kadar hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Gerekli ayarları yapıp 18:50' deki elmada takılıyor. Nerede takıldığını öğrenmek için güvenli modda açmayı deneyeyim dedim fakat komut yazamıyorum. F8 yada herhangi bir tuşa basarak yada direk "-" işareti ile başlayıp komut satırını açamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Space tuşuna bastığım zaman;

Kod:
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X[/COLOR]
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X with a 64-bit kernel[/COLOR]
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X with a 32-bit kernel[/COLOR]
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X in verbose mode[/COLOR]
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X in verbose mode (64-bit)[/COLOR]
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X in verbose mode (32-bit)[/COLOR]
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X in single user mode[/COLOR]
[COLOR=#333333]Boot Mac OS X with extra kexts (skips cache)[/COLOR]
[COLOR=#333333]Return to Main Menu[/COLOR]

MSI'nin kısayolları biraz farklı sanırsam. Bundan sonra hangi adımı izlemeliyim?

- - - Güncellendi - - -

Boot Mac OS X in verbose mode (64-bit) tıklayarak açtığımda aldığım hata.

ssn83.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım gtx 260, komut yazacak yer yok sistemde. İzlediğim videolarda hiç bir tuşa basmadan direk - yoluyla komut ekliyorlar. Benim sistemde kuracak olduğum yerin üzerine gelip space e basıyorum ve yukarıdaki seçeneklerden birini seçmen gerekiyor.

Dün ben de bu hatayı aldım ama windows 8 kurulu bir sistem yanına os kurduktan sonra loader (chimera) yapmadığım için aldım sanırım. Temiz bi kurulumla geçti bende.

İşlemci ve anakartı yazarsanız, buradaki hata işlemci hatası? İşlemciniz nedir?

i5 3470
msi zh77a-g41

Dün ben de bu hatayı aldım ama windows 8 kurulu bir sistem yanına os kurduktan sonra loader (chimera) yapmadığım için aldım sanırım.Temiz bi kurulumla geçti bende.

Sadece SSD ye kurulum yapıyorum 2 işletim sistemi birden denemedim hiç.

Benim için çok güncel bir mac os x gerekli değil. Sadece hızlı olsun yeter yapacağım şeyler çok basit aslında garageband ve imovie kullanacağım. Diğer işlerimi parallels dekstop kurarak halledebilirim diye düşünüyorum.

- - - Güncellendi - - -

i5 3470' in üzerinde HD2500 işlemci grafiği bulunuyor ve bu da uyumlu değil diye okumuştum. Fakat ben kendi ekran kartımı kullanacağım sorun teşkil eder mi?

Boot parametre yazabiliyorsanız
Kod:
 -v cpus=1 npci=0x3000
Biosunuz Uefidir.. ML3U deneyin yada Unibeast Retail kurulum yapın...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı