Çözüldü Mac OS X kurulum "No interval found for Using 8000000" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eOlcer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Dual Boot rehberindeki (Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi - Technopat adımlara göre Samsung NP350E7C laptopuma ikinci işletim sistemi olarak Mac OS X Mavericks kurmak istiyorum. Fakat saatlerdir uğraşmama rağmen takıldığım noktayı geçemdim. İnternetten araştırdım bir çok farklı kombinasyon denedim ancak farklı farklı hatalarla kurulma bir türlü geçemedim. Açılışta alternatif bootloader olarak Chameleon denemek istedim ama açılışta sürekli 1'e basmama rağmen açmayı başaramadım.

Takıldığım nokta aşağıdaki gibi;
1.jpg

-x yazıp safemode da başlatmak isterken de şurada takılıyor;
2.jpg

Bu konu da çözüm olmadı;
[Çözüm] No interval found for . Using 8000000 | Technopat Sosyal

Bir arkadaş aynı laptopa kurmayı başarmış ancak bende olmadı;
[Başarılı Kurulum] Samsung NP350E7C Mac OS X Mavericks - Dual Boot | Technopat Sosyal

Yardımlarınızı beklemekteyim :kararsız:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini paylaşır mısın ?
Bir de ilk paylaştığın resimde ne kadar bekledin. Normal HDD'e kurulum yaptıysan oradaki bekleme süresi uzun olabiliyor. Bunu neden söylüyorum çünkü ben OS X kullanıyorum ve o hata bende sürekli var ama açılışta sıkıntı çıkarmıyor.

BİOS ayarlarında : Secure boot = Disable , İntel Virtualization Technology = Disable , Sata = AHCİ olduğundan emin ol.
Birde güncel imajla denersen daha iyi olur. Laptop ve Masaüstü imajları ayrı ayrı düzenlenmiş durumda.

Yanıtınız için teşekkür ederim,

• İşlemci: Intel i5 3230M 2.60 Ghz
  • Ekran kartları: AMD HD 7670M - HD4000
  • RAM: 8 GB DDR3 1600 Mhz
  • Ses yongası:Realtek ALC259
  • Wireless: Qualcomm AR9485WB-EG
  • HDD: 500 GB HDD
  • Bluetooth: Qualcomm Atheros AR3012 Bluetooth 4.0 + HS
  • Kamera: UVC SC-13HDL12639P
  • Optik Sürücü: TSSTcorp CDDVDW SN-208DN
  • Çözünürlük ve inç: 1600x900 17.3''
Disk bölümlemelerim de şu şekilde. 133.31 GB olan parça Mac için ayırdığım ve gerekli şekilde formatladığım alan.
7bERoW.png

İlk ekranda Still waiting for root device yazısı çıkana kadar bekledim. Ekranda da zaten bir görsel beliriyor hata şeklinde.

BIOS ayarlarını diğer konudaki arkadaşın belirttiği gibi şu şekilde yaptım. Intel VT ayarı yok;

• ADVANCED:
    • Fast Bios Mode: Disabled
    • AHCI Mode Control: Manual
    • Set AHCI Mode: Enabled
  • BOOT:
    • Secure Boot: Disabled
    • OS Mode Selection: UEFI OS

OS X 10.10.4 Yosemite RAW Kurulum İmajı | Technopat Sosyal bu konudaki yöntemi deneyeceğim ama Yosemite pek performans vermiyor diye okumuştum ondan dolayı çekinceliyim.

Sistem özelliklerini paylaşır mısın ?
Bir de ilk paylaştığın resimde ne kadar bekledin. Normal HDD'e kurulum yaptıysan oradaki bekleme süresi uzun olabiliyor. Bunu neden söylüyorum çünkü ben OS X kullanıyorum ve o hata bende sürekli var ama açılışta sıkıntı çıkarmıyor.

BİOS ayarlarında : Secure boot = Disable , İntel Virtualization Technology = Disable , Sata = AHCİ olduğundan emin ol.
Birde güncel imajla denersen daha iyi olur. Laptop ve Masaüstü imajları ayrı ayrı düzenlenmiş durumda.

Sistemlerimiz benzer. İşlemci aynı, intel HD 4000 aynı
Boot arg kısmına: -v npci=0x2000 kext_dev_mode=1 komutları kalsın.
PCi device kısmında USB ownership ve USB injection işaretle
Graphics kısmında İnject intel seçili değil , İnject EDİD seçili olsun.
Ben bu şekilde kullanıyorum. Böyle dener misin?

Merhaba,

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi uyguladım, aynı zamanda da USB'yi değiştirdim çalıştı. :) Bu arada kext-dev-mode=1 olacakmış o komut. Dual Boot rehberine göre kurulumu yapıp USB'siz çalıştırmayı başardım sistemimi. Karşılaştığım sorunları da forumda aratarak çözdüm büyük kısmını.

Ancak şu an iki sorunum var. Birincisi Intel HD 4000 kartımın 5 MB olarak gözükmesi. Fake ID 0x01660003 olarak kullanıyorum şu anda. Bu yöntem işe yaramadım ne yazık ki Mavericks Intel HD4000 4MB Sorunu | Sayfa 4 | Technopat Sosyal
İkincisi App Store'den uygulama indirilememesi. Forumda Recep Bey'in paylaştığı linkteki sürücüleri denedim ancak sonuç alamadım ne yazık ki. İnternet bağlantım da problem yok ama.

MyYJZa.png

Aq2JGr.png

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tüm adımları tamamladıktan sonra ben de bir Başarılı Kurulum konusu açacağım.

Sistemlerimiz benzer. İşlemci aynı, intel HD 4000 aynı
Boot arg kısmına: -v npci=0x2000 kext_dev_mode=1 komutları kalsın.
PCi device kısmında USB ownership ve USB injection işaretle
Graphics kısmında İnject intel seçili değil , İnject EDİD seçili olsun.
Ben bu şekilde kullanıyorum. Böyle dener misin?

intel HD 4000 için 0x01660003 kullanıyorum.
İnject intel işaretle, inject edid ve diğerleri devre dışı olmalı. Platform id doğru.

Maalesef sonuç alamadım. Önerebileceğiniz farklı bir yol var mı?

Chimera kurarak denedim fakat bootloader ekranına aatıyor sistem tercihi için Maci seçtigimde kernel panic alıyorum. Nasıl silebilirim bunu?
1436970794625-420811138.jpg

Güncelleme: Clover Bootloader'ı kurarak bu sorunu düzelttim.

intel HD 4000 için 0x01660003 kullanıyorum.
İnject intel işaretle, inject edid ve diğerleri devre dışı olmalı. Platform id doğru.

Son düzenleme:
Chimera hakkında birşey diyemeyeceğim. Bu forumda da sadece Clover desteği veriyorlar diye biliyorum. Yanlış anlama bende standart bir kullanıcıyım. Clover üzerinden daha sorun çıkanı görmedim. Genelde ufak tefek ayrıntıları gözden kaçırdığımız için oluyor sorunlar. İstersen tekrar bir kontrol et. Kurulum videosunu tekrar bir izle. Olmazsa Montezuma şu anda tatilde sanırım :D Gelince ona sorabilirsin. Bu konuda çok bilgili bir abimiz.
İstersen benim Clover Bootloaderımın Config.plist dosyasını atabilirim. İlgili satırları karşılaştırıp düzenleyebilirsen eğer ?

Sayenizde çok yol katettim teşekkür ederim :) İlgili dosyayı gönderebilirseniz çok iyi olur karşılaştırırım belki işe yarar şimdiden teşekekkürler
Chimera hakkında birşey diyemeyeceğim. Bu forumda da sadece Clover desteği veriyorlar diye biliyorum. Yanlış anlama bende standart bir kullanıcıyım. Clover üzerinden daha sorun çıkanı görmedim. Genelde ufak tefek ayrıntıları gözden kaçırdığımız için oluyor sorunlar. İstersen tekrar bir kontrol et. Kurulum videosunu tekrar bir izle. Olmazsa Montezuma şu anda tatilde sanırım :D Gelince ona sorabilirsin. Bu konuda çok bilgili bir abimiz.
İstersen benim Clover Bootloaderımın Config.plist dosyasını atabilirim. İlgili satırları karşılaştırıp düzenleyebilirsen eğer ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı