Mavericks Intel HD4000 4MB Sorunu

Tamam ordaki 4000 olanları deniycem tek tek sonra yeniden başlatcam dimi her seferinde çalışıyormu diye ? Bide kext lerivsilmeme gerek varmı onceden ekran kartı için kextler yuklemiştim ?

Tamam ordaki 4000 olanları deniycem tek tek sonra yeniden başlatcam dimi her seferinde çalışıyormu diye ? Bide kext lerivsilmeme gerek varmı onceden ekran kartı için kextler yuklemiştim ?

Abi tüm kodları denedim ama sonuç aynı, bana bi yardımcı ol. Lütfen ya çözemedim. 2 gündür, 2'de yatıyorum. Gece, sabahtan akşama kadar uğraşıyorum. 2 gündür yapamadım. Kafayı yiyeceğim valla abi ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi tüm kodları denedim ama sonuç aynı, bana bi yardımcı ol. Lütfen ya çözemedim. 2 gündür, 2'de yatıyorum. Gece, sabahtan akşama kadar uğraşıyorum. 2 gündür yapamadım. Kafayı yiyeceğim valla abi ya.

Ben çözdüm bu 4 mb sorununu.
HD 4000 2048 MB VRAM - HackintoshOSX.com
Yukarıda verdiğim line tıkla, oradan ilgili dosyayı indir.
kext wizard programı ile kext'i yükle.
izinleri onar
ve sistemi yeniden başlat.
Benim sistemimde 4 mb sorunu çözüldü artık 2048 mb gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatır mısım peki ?
Halk yararlansın. Hayat güzelleşsin sayende. ;)

HD 4000 2048 MB VRAM - HackintoshOSX.com linkindeki kext dosyasını indirdim.
* kext wizard programı ile kext'i yükledim.
* ve izinleri onardım.
* Clover Configuratordan Fakeid'yi iptal ettim (0x01660003 idi)
* sistemi yeniden başlattım.

Bu şekilde benim sistemimde;
[Başarılı Kurulum] Asus X550VC-XO019H Yosemite 10.10 | Technopat Sosyal
4 mb sorunu çözüldü artık 2048 mb gözüküyor.

HD 4000 2048 MB VRAM - HackintoshOSX.com linkindeki kext dosyasını indirdim.
* kext wizard programı ile kext'i yükledim.
* ve izinleri onardım.
* Clover Configuratordan Fakeid'yi iptal ettim (0x01660003 idi)
* sistemi yeniden başlattım.

Bu şekilde benim sistemimde;
[Başarılı Kurulum] Asus X550VC-XO019H Yosemite 10.10 | Technopat Sosyal
4 mb sorunu çözüldü artık 2048 mb gözüküyor.
fake id yi iptal ettim demişsiniz...plist dosyası içinden mi sildiniz yoksa config uygulaması içindenmi ..ben bulamadım.

fake id yi iptal ettim demişsiniz...plist dosyası içinden mi sildiniz yoksa config uygulaması içindenmi ..ben bulamadım.
Clover configurator da soldaki menülerden ilgili yere girerek, fakeid olarak tanımladığınız bir numara var ise onu kaldırıyorsun. daha sonrada config.plist dosyasını tekrar eskisinin üzerine yazıyorsun.
bu konu ile ilgili uygulamayı videoya alıp yükleyebilirim vakit bulduğum zaman.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı