Mac OS X kurulum sorunu (PC reset atıyor)

niresh yosemite kyrabiliyorum. başarılı bir şekilde. ama el capitan yükleyemiyorum. iatkos el capitan olduğunu söyleyen bir dmg uzantılı dosya ile denedim. kod olmadan ilerliyorum. ama daha yükleme ekranında hdd görmüyor.

bu dosyalar yüklü

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    24,6 KB · Görüntüleme: 215
Clover Boot Args içine şunları ekleyip dene: cpus=1 -x -f dart=0 slide=0 . USB / CLover içinde FakeSMC.kext dışındaki diğer kext'leri yedeklerini aldıktan sonra sil.

hemen deniyorum

dediklerinizi yaptım. boot args içine kodları yazdım. uefi olarak denedim. elma amlemi sonrası dur işareti çıktı. -v yazarak denedim osxAptioFixDrv hatası verdi sleeping for 10 second sonrası boot ekranına geldi. legancy olarak denedim. safe mode yazdı biraz bekledi ve hızlı bir şekilde panic hatası verdi. en başta siyah ekranda olduğu gibi ve sonra otomotik rest attı

Neden El Capitan da bu kadar ısrar ediyorsunuz 2-3 ufak değişiklik dışında Yosemiteden bir farkı yok.. Hem Yosemite daha rahat kuruluyor.. Amaç Mac os x ise yosemite karşılar.. Amaç yenilikse her yenilik kendisiyle birlikte zorlukları da getirir...

haklısınız. ama ben düşündüm benim gibi kurulum yapıp aynı yerde kalan arkadaşlar olabilir. belki bir sorun bulup yardımcı olabiliriz. olmuyorsa onlar da benim gibi uğraşmasın. ama olmuyor galiba

Yanlış anlaşılmasın yeniliğe karşı değilim fakat Apple mühendisleri bile doğruladı. El Capitan'ın birçok eksikliklerle beraber geldiğini, birkaç güncelleme sonrası düzelteceklerini umuyoruz.. Bu arada bu işin gerçek anlamda duayeni olan Hindistanlı Niresh'in El Capitan sürümü çıkmadan denemeyi düşünmüyorum... Şöyleki Clover Bootloader bir güncelleme sonrası sorun çıkaracaktır. Yosemitede Clover Bootloader kullanıyordum ilk güncellemede kernel panik verdi... Chameleon ile 5 güncelleme de sorunsuz.. 6 aydır kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı