AMD FX Mac OS X Mavericks kurulum esnasında reset atma sorunu

burak-akyz

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Benim adım Burak ve benim gerçekten ciddi bir problemim var. Yaklaşık 15 saatir OS X mavericks kurmaya çalışıyorum. Recep abinin kurulup rehberini izledim harfiyen herşeyi yerine getirdim ama bir türlü olmadı.

Her şeyi şu şekilde yaptım:
  • Öncelikle 8 GB'lik flash belleğimi NTFS olarak biçimlendirdim
  • Hemen ardından açtığınız konudan imajı ve gerekli programları indirdim
  • İmajı masaüstüne çıkardım ve Win32DiskImager programı yardımıyla flash belleğe yazdırdım
  • Daha sonra TransMac yardımıyla videodaki gibi bir kaç dosyayı sildim
  • Hemen ardından Paragon Partition Manager programı yardımıyla videodaki gibi bir disk oluşturdum fakat ben diskin boyutunu 167 GB yaptım
  • Bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS seçeneklerinden videodaki gibi AHCI yaptım fakat hand-off ve UEFI seçeneğini bulamadığım için onları es geçip ayarları kaydettim
  • Bilgisayar yeniden başladı F8'e basarak boot menuden flash belleği seçtim. Direk olarak videodaki menüye aktardı.
  • Grafik ayarlarına girdim fakat intel yerine ati yazıyordu ve zaten tik işareti yoktu. O yüzden direk ana menüye çıkıp 1. seçeneği seçip entera bastım.
Fakat aşşağıdaki ekran çıkıp pc kendine reset atıyor. Yardımcı olursanız teşekkür ederim bir yerdemi yanlış yaptım ?

Çıkan sorun:

11846251_1453888191604270_664237224_n.jpg

Sistem özelliklerim:
Capture.PNG

Capture2.PNG

Şimdiden teşekkür ederim :)

OS X Intel sistemlerle uyumludur. AMD için Kernel değiştirlmeli ya da değiştirilmiş Kernel'a sahip Niresh gibi dağıtımları kullanmalısınız.
Peki forumda kernel değiştirme ilgili bir konu varmı ben bulamadım da bu arada konuma bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Yada kernel değiştirmeden sorunsuz bir şekilde kurabileceğim mac os x varmı? gerçekten kullanmayı istiyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı