Mac Os X Mavericks Yüklemesi Siyah Ekranda Kalıyor

Hasan Açku

Hectopat
Yer
Samsun, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar buradan indirdim dosyayı, dediklerinizin aynısını uyguladım fakat bende şöyle bir sıkıntı ortaya cıkıyor: Install diyorum ve yazılar geliyor geçiyor, sonrasında siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor. Yardım eder misiniz?

Sistem:

Bios : Phoneix BIOS SC-T v2.2
İşlemci: Inter(R) Core(Tm) İ7-3632QM CPU @ 2.20Ghz (8 CPUs), ~2.20GHz
RAM: 8 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GT-635M

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarında VT-d ayarını disable, Virtualization ayarını enable, Integrated Graphics ayarını disable yapmayı dene. Bu ayarlar mevcutsa bir de sata configiraiton ayarını AHCI yapmayı dene.

VT-d ayarı nerede? Bulamadım. Virtulutazion da yok, graphics falan da yok. Tüm BIOS'u videoya çekebilir ya da fotoğraf ekleyebilirim isterseniz.

Hem senin için hem yardımcı olacaklar için çok iyi olur ;)

İnsanlara böyle yardımcı olma duygusu herkeste olsa ne güzel olurdu değil mi? :) Bana bir tek @Recep Baltaş yardımcı oluyor bu forumda, gerçekten çok teşekkür ediyorum kendisine. Çalışmaları çok güzel. Ben de çok kilit bir yerde tıkandım kaldım. 3 gündür bilgisayarım çökmüş durumda, telefondan yazıyorum.

Gerek yok, baktım ama çok detaylara girmemişsin gibi. Videoyu yavaşlatıp izliyorum.

"UEFI Boot Enabled" dene. Eğer bunlar olmazsa "GraphicsEnabler=Yes" ya da "GraphicsEnabler=No" komutlarını dene kardeşim. Komutları nereye gireceğini biliyor musun?

Hayır bilmiyorum. MAC OS X yükleme ekranındaki options'a girip mi graphics komutlarını yazacağım yoksa USB install'daki options'a mı yazacağım? Komutları yazacaksam hangi satıra yazacağım?

Clover configurator arayüzünde options'a gir, yukarda 2 ya da 3. satır olması lazım, unuttum. Şimdi, "Boot arg..." diye bir yazı var, onun üzerine gelip komutu yazıyorsun sadece. Herhangi bir silme vs yapmıyorsun onun dışındakilerini. Komutu yazıp install diyorsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı