Mac OS X USB Okumuyor

Chameleon wizard kullanmızı öneririm orada USB altındaki seçenekler işinizi görecektir. Birde hangi bootloader ı kullanıyorsunuz? Bootloader içerisindeki Default seçenekler engelleyeniliyor. Ben kurulum sırasında niresh kullandım ve harddisk seçim sırasında özelleştirme seçenekleriyle istediğim ve bana gerekli olan özellikleri yükledim.

Bence sorununuz USB nizde değil. Çünkü yosemite kurulumum da aynı sorunu bende yaşadım ne yaptıysam çözemedim. Pc modelinize göre başarılı kurulum yapanlardan yardım alın bence. Pc modeliniz ve özellikleri nedir?

https://www.technopat.net/sosyal/konu/mavericks-kurdum-ama-usb-klavye-fare-Çalışmıyor.34340/

Bunuda bir inceleyin isterseniz.

Bilgisayarım Dell Inspiron 15 (3521)
4gb Ram
Amd Radeon 7670m 1gb/ Intel HD 4000
Intel Core i5 3337U 2.8 Ghz

Ben detaylı anlatan pek bulamadım siz yardımcı olabilirmisiniz ?

Şu forumda en çok yardımı dokunan sensin sağol. :)

Ha bu arada ben kurulum için değil windowstan mac'e birşeyler atmak için ayrı bir usb kullanıyorum mac onu okumuyor görünmüyor yani. :(

Son düzenleme:
Chameleon wizard ı daha kuramadımki :( işte ben bunu kurmak için usb ye setup ı atıyorum ama usb okumuyor.
Attığın linkte hiçbirşey anlamadım kardeşim :( :D

Bilgisayarında başka işletim sistemi var mı? Ben windows üzerinden ulaşıyordum dosyalarıma, tam hatırlayamıyorum ama finder ın sol üst köşeden dosya altından tercihler deyip bağlı sürücüleri göster dediğinde diğer sistemlerin bölmüş olduğu sürücüleri de masaüstünde görebilirsin. Finder ın içerisinden de sol köşeden ulaşabilirsin.

Forumda ki eleman ona yardım eden herifin verdiği patch dosylarıyla sorunu aşmış. Dosyalar şunlar RehabMan/Laptop-DSDT-Patch · GitHub . Eğer kurulumu başarılı bir şekilde yaparsan mutlaka forumda başarılı kurulumlara ekle çünkü senın pc de hem yurt içi hem de yurt dışı sıkıntı çeken çok.

Buda faydalı senin pc modeli hakkında genel sorunlar tartışılmış RehabMan! DSDT for Dell Inspiron 3x21 :help: - Laptops - InsanelyMac Forum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı