Mac OS X Uygulama Kapatırken Siyah Ekran Sorunu

TalhaMSI

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım 5. nesil İntel'li Macbook Air. Tam ekran yaptığım bazı programlardan çıkarken sorun yaşıyorum. Özellikle Libre Office, Vlc Player gibi açık kaynaklı programlarda. Tam ekran olarak açtığım programdan çıkmak için kırmızı çarpıya basıyorum, anladığım kadarıyla çarpı tuşu programı kapatmıyormuş. Program kapanmadığından ekran tamamen siyah kalıyor. üstteki Mac logolu satırdan kapatarak sorunu hallediyorum. Ben çarpıya bastığımda programdan tamamen çıkmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Bir sorum daha olacak: El Capitan'a güncelledim Yosemite'den kalan dosyaları Bilgisayara sıkıntı çıkarmadan nasıl silebilirim. Mac bilgisayarlarda acemiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çarpıya bastığımda programdan tamamen çıkmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Mac' lede çoğu uygulama direk kapamayı desteklemiyor. Programdan hızlı çıkmak için CMD+Q kısayol tuşlarını kullanabilirsin.
El Capitan'a güncelledim Yosemite'den kalan dosyaları Bilgisayara sıkıntı çıkarmadan nasıl silebilirim. Mac bilgisayarlarda acemiyim.
OS X sistemler Windows' taki gibi güncelleme sonrası "windows.old" gibi dosyalar tutmaz. OS X güncelleme sonrası herhangi bir şey silmek zorunda değilsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı