Mac Pro 2013 alınır mı?

Yükseltin hocam Mac'i, çok da kötü performans vermez. Takılabilecek en iyi işlemciyi araştırdım ve Geekbench'de multi Core skoru 39K'ydı.

Benim istediğimde de 64 RAM + Dual ekran kartı vardı. Ama galiba multicore 24.000 civarlarında. O modeli almayı düşünüyorum.

Benim istediğimde de 64 RAM + Dual ekran kartı vardı. Ama galiba multicore 24.000 civarlarında. O modeli almayı düşünüyorum.
İşlemciyi yükseltirsiniz hocam, mis gibi Mac Pro olur. Halen alınabilecek bir cihaz arkadaşların dediğini dikkate almayınız.

10 Yıllık olabilir ama OpenCore Legacy Patcher ile macOS Ventura kurulabiliyor.
Bu arada yama olmadan Monterey kurulabiliyor. (2013 Sonu olması gerek.)

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Bence alınmaz. En başta CPU güvenlik güncellemesi diye birşey geldi, geldikten sonra makinanın canını okudu. İşletim sistemlerini güncelledikçe (belli şeyler için zorundasın) performans gittikçe düşmeye, sistem sıcaklıkları komik şekilde artmaya başladı. Kafa dağıtmak için Diablo 3 çok oynardım; tüm ayarlar maksimumda oynanan oyunu zaman geçtikçe low da zor oynatmaya başladı. Lightroom ve raw dosya dönüştürme performansı da azaldı. Apple herzaman eski cihazları bir şekilde kullanım dışına çıkarmaya çalışır. M işlemcili birşey seçmenizi tavsiye ederim.

Alamadım maalesef :( Çok ağır olduğu için getirilmiyormus.
Hocam geç cevap için üzgünüm ama konuyu tekrar görünce bir şey fark ettim, Mac Pro 2013 silindir şeklindeydi sanırım... Çok büyük bir şey değil, ilk Intel Mac Pro kadar değil. Acaba sizin alacağınız silindir değil de diğeri miydi? Karşılaştıracak olursak görsel şöyle:

1705388134037.png

Benim mesela Power Mac G5'im var, Mac Pro'nun 2004 modeli denebilir. Gerçekten bayağı ağır. Taşıması zor. Ama silindir modelini kullanmadım yani, ağır değildir diye düşünüyorum.

Hocam geç cevap için üzgünüm ama konuyu tekrar görünce bir şey fark ettim, Mac Pro 2013 silindir şeklindeydi sanırım... Çok büyük bir şey değil, ilk Intel Mac Pro kadar değil. Acaba sizin alacağınız silindir değil de diğeri miydi? Karşılaştıracak olursak görsel şöyle:

Eki Görüntüle 2085977

Benim mesela Power Mac G5'im var, Mac Pro'nun 2004 modeli denebilir. Gerçekten bayağı ağır. Taşıması zor. Ama silindir modelini kullanmadım yani, ağır değildir diye düşünüyorum.
Silindir modeliydi :D

Yeni konular

Geri
Yukarı