Sahibinden üzerinden Mac Pro alınır mı?

AsilTÜRK

Decipat
2020 Mac Pro var, fiyatı uygun geldi (15k)
Almak istedim, satıcıyla görüştüm. Param Güvende'yle satın almak istiyorum dedim fakat baska bir yöntem olacak dedi. Galiba komisyon alıyormus. Güvenmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir yöntem dediği muhtemelen gettir fakat Param Güvende ve get zaten komisyon alıyor. Yani 15k alıyorsanız 1.5K'da komisyon vereceksiniz toplam 16.5k'ya denk gelecek. Komisyon en son hatırladığım kadarıyla %10'du. Get ve param güvende ikiside güvenilirdir. Komisyonu göze aldıysanız alabilirsiniz.

Bence 2. el teknolojik aygıt örneğin telefon bilgisayar alınmamalı çünkü bilgisayarın sahibi bilgisisayarla kötü şeylere bulaşmış olabilir bu nedenle IP senin evini gösterince baskın yiyebilirsin(bence)

Satın alırken ürünü bu kişiden bu tarihte aldiğina dair belge imzaliyorsun yani sorun olmaz.

2020 Mac Pro dediğiniz aletin başlangıç fiyatı 106 bin TL. Siz nasıl 15 bin TL'ye alacaksınız anlamadım.

Ekran Resmi 2022-10-08 13.50.06.png

@AsilTÜRK

Şimdi oldu. Suç sizde değil başlığı yalan yanlış okumadan değiştirenlerde... :)

Her neyse o zaman 15 bin TL konfigürasyona göre uygun sayılabilir. 2020 model cihaz Intel mi M1 mi? Çünkü 2020 yılında çıkan MBP modellerinde iki hatta 3 donanım oluyor. Birisi tek fanlı ve 8. nesil Intel (2 Thunderbolt) , ikincisi çift fanlı ve 10. nesil Intel (4 Thunderbolt), üçüncüsü de Apple M1.

Ama her koşulda elden alışveriş yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Hem o kadar komisyon ödemeye hem de riske girmeye gerek kalmaz.

İade ettiğiniz zaman komisyon ücreti geri yatırılmaz. Böyle bir risk almayın. Direkt elden alın.

@AsilTÜRK

Şimdi oldu. Suç sizde değil başlığı yalan yanlış okumadan değiştirenlerde... :)

Her neyse o zaman 15 bin TL konfigürasyona göre uygun sayılabilir. 2020 model cihaz Intel mi M1 mi? Çünkü 2020 yılında çıkan MBP modellerinde iki hatta 3 donanım oluyor. Birisi tek fanlı ve 8. nesil Intel (2 Thunderbolt) , ikincisi çift fanlı ve 10. nesil Intel (4 Thunderbolt), üçüncüsü de Apple M1.

Ama her koşulda elden alışveriş yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Hem o kadar komisyon ödemeye hem de riske girmeye gerek kalmaz.
Bulundugum sehire yakın olsa bir şekilde çözerdik. Ama erzincandaymış. Elden bir sey gelmiyor. 2020 macbook pro m1 8gb 256ssd

İade ettiğiniz zaman komisyon ücreti geri yatırılmaz. Böyle bir risk almayın. Direkt elden alın.
Hocam bunun farkındayım.acaba bunu mu kullanıyor diye düşündüm. Yani o komisyondan pay alıyor mudur satıcı olan kişi?

Geri
Yukarı