Mac ve Windows olan diskler nasıl birleştirilir?

Taha K.

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım mühendisi
Merhaba cihazımda macOS Big Sur yüklü. Daha önce hem Windows hem de Mac vardı. Windows olan bölümü sildim fakat birleştiremedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-06-02 12.04.16.png
    Ekran Resmi 2022-06-02 12.04.16.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 17
  • Ekran Resmi 2022-06-02 12.04.41.png
    Ekran Resmi 2022-06-02 12.04.41.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
İki bölümü birleştirmek için ikisini de silip tekrar oluşturmak gerekiyor diye biliyorum, bu yüzden Windows'a geçip Paragon Partition Manager ile macOS bölüntüsünü genişletmeyi deneyebilirsiniz. O da olmazsa şu an kullandığınız EFI ile tüm diske kurulum yaparsınız.

İki bölümü birleştirmek için ikisini de silip tekrar oluşturmak gerekiyor diye biliyorum, bu yüzden Windows'a geçip paragon Partition Manager ile macOS bölüntüsünü genişletmeyi deneyebilirsiniz. O da olmazsa şu an kullandığınız EFI ile tüm diske kurulum yaparsınız.

Hocam peki formatlamak yerine ben bu diski Windows'taki D diski gibi kullanabilir miyim uygulamaları kurabilir miyim?
Hocam peki formatlamak yerine ben bu diski Windows'taki D diski gibi kullanabilir miyim uygulamaları kurabilir miyim?

İkisinin disk formatı da aynı.

Bir sorun olacağını sanmam, macOS'te uygulamalar genellikle .app şeklinde bütünleşik olarak kuruluyor. Yani o bölüme atıp oradan programı açabilirsiniz. O bölümü APFS olarak biçimlendirmek yeterli olur.

Geri
Yukarı