MacBook Air 11.999 TL

Hocam 2012 yılından beri Air kulanıcısıyım ve hala 2012 model Air var elimde sadece safari/crome kısacası internet gezintisi için kullanıyorum inan değil 12K 5K bile vermem Air modellerine yeni modellerin sadece ekranı büyük yaptığı iş %99 aynı.

Marka takıntısı varsa illa Apple kullanacağım diyorsan al yoksa alınacak ürün degil Air serisi.

Hocam M1 işlemcinin gücü rahatlıkla 10 11.nesil bir i7 mobil işlemciyi geçebilir ayrıyeten bunun içinde GTX 1650 dende güçlü bir iGPU da dahil ve tüm bu dediklerimi düşük güç tüketimiyle yapıyor 10 sene önceki MacBook Air'la şimdikini bir tutamazsınız yani tamam o zamanlar bu kadar işlevli değildi ama şu an gayet iyi bir model.

Tek eksi yanı ekranının 60 Hz olması. Yeni çıkacak olanlarda da muhtemelen devam edecek. İnternet altyapısı iyi olanların oyuncu dizüstü bilgisayarı Windows'a katlanmalarına bile gerek kalmayabilir.

Tek eksi yanı ekranının 60 Hz olması. Yeni çıkacak olanlarda da muhtemelen devam edecek. İnternet altyapısı iyi olanların oyuncu dizüstü bilgisayarı Windows'a katlanmalarına bile gerek kalmayabilir.

GeForce NOW'dan bahsediyorsunuz sanırım, oyun tarafından -şu anda- her halükarda Windows makine tercih etmek daha mantıklı bana kalırsa. GeForce NOW daha ilerlemesi gereken bir hizmet, oyunculuk için yeterli değil.

MacBook'ları M1 işlemciden sonra çok sevmeye başladım fakat ekranları en azından 90Hz olsa bile 60Hz'e göre internette sörf yaparken dahi keyif katacaktır.

Hatta nadir de olsa giriş seviye grafiklere sahip oyunlar oynayanlar için iyi bir avantaj olabilirdi deneyim adına.

İleride orta bütçede M1 işlemcili 16" 90Hz MacBook olursa kesinlikle almayı düşünüyorum elimdeki masaüstünü satıp. Sadece e-spor oyunları oynadığım için işlemcinin güçlü olması yetiyor.

GeForce NOW'dan bahsediyorsunuz sanırım, oyun tarafından -şu anda- her halükarda Windows makine tercih etmek daha mantıklı bana kalırsa. GeForce NOW daha ilerlemesi gereken bir hizmet, oyunculuk için yeterli değil.
Az önce M1 işlemcili cihazımda GeForce NOW üzerinden R6S oynarken bunu okumam biraz ironik oldu.

Hocam 2012 yılından beri Air kulanıcısıyım ve hala 2012 model Air var elimde sadece safari/crome kısacası internet gezintisi için kullanıyorum inan değil 12K 5K bile vermem Air modellerine yeni modellerin sadece ekranı büyük yaptığı iş %99 aynı

Marka takıntısı varsa illa Apple kullanacağım diyorsan al yoksa alınacak ürün degil Air serisi.
Ah sen şu M1'in neler yapabildiğini bir bilsen :D

Hocam 2012 yılından beri Air kulanıcısıyım ve hala 2012 model Air var elimde sadece safari/crome kısacası internet gezintisi için kullanıyorum inan değil 12K 5K bile vermem Air modellerine yeni modellerin sadece ekranı büyük yaptığı iş %99 aynı

İşte sen sadece safari/chrome kısacası internet gezintisi için kullanıyorsun. Herkes senin gibi değil, senin air ile ağır iş yap anınca tıkanacaktır. Üstelik bu fansız yapıyor.

Senin mantığına göre şu an yeni telefon da almak gereksiz. Sonuçta 6-7 yıllık Samsung'larla bile internette gezinebiliyorsun. Hatta 10 yıllık telefonlar bile performansına göre video oynatıp internette gezebiliyor.

Az önce M1 işlemcili cihazımda GeForce NOW üzerinden R6S oynarken bunu okumam biraz ironik oldu.

Ben Premium alıp CS:GO denedim ve hiç memnun kalmadım açıkçası, internetim 100 Mbps olmasına rağmen takılmalar mevcuttu ve bayağı bir laglıydı oyun. Hikayeli oyunlarda haliyle daha akıcı oynadım ancak servisin kütüphanesi bence çok dar.

İşte sen sadece safari/chrome kısacası internet gezintisi için kullanıyorsun. Herkes senin gibi değil, senin Air ile ağır iş yap anınca tıkanacaktır. Üstelik bu fansız yapıyor.

Senin mantığına göre şu an yeni telefon da almak gereksiz. Sonuçta 6-7 yıllık Samsung'larla bile internette gezinebiliyorsun. Hatta 10 yıllık telefonlar bile performansına göre video oynatıp internette gezebiliyor.

Air modelleri ile istersen 8K render gene alırsın ha bu ister 1 saat sürsün ister 10 gün benim demek istediğim Air modellerin amacı belli, günlük kulanım. 2021 model Air'da var elimde 2012'de benim demek istediğim günlük yaşamda ikisi arasında tek fark birinin ekranı daha büyük yaptıği iş %99 aynı.

CS:GO, LoL gibi oyunlar için siz Air alıyosanız sadece marka bagımlısı arkasında elma olsun diyen birisinizdir.

Bu arada birisi Air sersini 2012 çıktı sanıyor 2008 de çıktı tabii.

Genel olarak incelik ve taşınabilrik olarak harika makineler ama hiçbir zaman bir mühendisin-mimarın vb. Pro kulanıcısın 1. aleti olamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı