MacBook Air 2008 kurulumda disk görmüyor

UluçErdal

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba MacBook Air 2008 alacağım birinden ama macOS kurulum ekranında disk görmüyor Recovery kısmında silindiği için Disk Utility kısmından da diski biçimlendiremiyor. Galiba bunun içinde bildiğimiz hard disk yok laptoplar için hard drive diye bir şey var. Sorun sizce ne olabilir? Benim tahminim disk düzgün biçimlenmediği için okumuyor. Bunu nasıl halledebilirim? Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bir MacBook Air 2008 alacak olsaydım hocam RAM ve SSD Upgrade'i yapardım kesinlikle. 16 GB RAM bir de 512 GB 3.5' SSD takviyesi ile sıfırdan kurulum iyi gelecektir laptopa.

Eğer bir MacBook Air 2008 alacak olsaydım hocam RAM ve SSD Upgrade'i yapardım kesinlikle. 16 GB RAM bir de 512 GB 3.5' SSD takviyesi ile sıfırdan kurulum iyi gelecektir laptopa.

Evet kesinlikle iyi gelecektir ama bizim bildiğimiz bu normal laptoplara takılan HDD falan buna olmuyor sanırsam alanda küçük gibi bir de Flex kablosu ile ama SSD ile HDD boyutları aynı neredeyse laptoplar için küçücük bir şey olıyorsa kesinlikle takarım.

Evet kesinlikle iyi gelecektir ama bizim bildiğimiz bu normal laptoplara takılan HDD falan buna olmuyor sanırsam alanda küçük gibi bir de Flex kablosu ile ama SSD ile HDD boyutları aynı neredeyse laptoplar için küçücük bir şey olıyorsa kesinlikle takarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu buldum. Belki yardımcı olabilir. İyi akşamlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu buldum. Belki yardımcı olabilir. İyi akşamlar.

Öncelikle iyi akşamlar bu parçayı nerede bulabilirim pek yaygın bir şey değil anlaşılan bende ilk defa bunda görüyorum.

Arkadaşlar merhaba MacBook Air 2008 alacağım birinden ama macOS kurulum ekranında disk görmüyor recovery kısmıda silindiği için disk Utility kısmından da diski biçimlendiremiyor. Galiba bunun içinde bildiğimiz hard disk yok laptoplar için hard Drive diye bir şey var. Sorun sizce ne olabilir? Benim tahminim disk düzgün biçimlenmediği için okumuyor. Bunu nasıl halledebilirim? Bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?
Eğer diskte sorun var ise çok bulaşmanızı önermem. 2008 MacBook Air'lar yanlış hatırlamıyorsam iPod'ların hard disklerini kullanılıyordu ve bu hard diskler normale göre daha farklı bir bağlantıya sahip. Yükseltme yapmak için bunun gibi yöntemler kullanan var. Onun dışında bu cihazda çok olmasa da ısınma sorunu mevcut. Benim önerim bütçenizi bir tık daha arttırıp (2000 TL gibi) ucuza 2011 MacBook Air alın. Ben en son 1750 TL gibi bir fiyata 2011 MacBook Air bulabilmiştim ve kozmetik, performans olarak gayet stabil. Sadece bataryayı ve SSD'yi değiştirmem gerekiyor (SSD 60 GB olduğu için değiştirme gereği duyuyorum). 2008 model bir MacBook Air'dan çok bir şey beklemenizi önermem.

Eğer diskte sorun var ise çok bulaşmanızı önermem. 2008 MacBook Air'lar yanlış hatırlamıyorsam IPod'ların hard disklerini kullanılıyordu ve bu hard diskler normale göre daha farklı bir bağlantıya sahip. Yükseltme yapmak için bunun gibi yöntemler kullanan var. Onun dışında bu cihazda çok olmasa da ısınma sorunu mevcut. Benim önerim bütçenizi bir tık daha arttırıp (2000 TL gibi) ucuza 2011 MacBook Air alın. Ben en son 1750 TL gibi bir fiyata 2011 MacBook Air bulabilmiştim ve kozmetik, performans olarak gayet stabil. Sadece bataryayı ve SSD'yi değiştirmem gerekiyor (SSD 60 GB olduğu için değiştirme gereği duyuyorum). 2008 model bir MacBook Air'dan çok bir şey beklemenizi önermem.

Anladım ilginiz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı