MacBook Air 2014 RAM yükseltme nasıl yapılır?

Apple OS

Decapat
Daha fazla  
Cihazım MacBook Air 2014 ve ekran kartı 1536MB ben 2048 yapmak istiyorum. Hackintool ıle denedim sadece ısım degısıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapamazsın. O modelde RAM anakarta lehimli geliyor. Ekran kartının hafızasını artırmanın o bilgisayarda sana bir faydası olmaz.

Söylediğiniz şey RAM değil, ekran kartı belleğidir. Yükseltilebilen bir şey değil.

Ekran kartı dediği iGPU olduğundan VRAM olarak sistem belleğini kullanıyor. Dolayısıyla RAM'i artırmak onu da artıracaktır. Ama dediğim gibi lehimli olduğundan pratikte imkansız. Ayrıca ona gelene işlemcisi artık çağ dışı.

Web browsing yaparken bile zorlanır o bilgisayar.

Ekran kartı dediği iGPU olduğundan VRAM olarak sistem belleğini kullanıyor. Dolayısıyla RAM'i artırmak onu da artıracaktır. Ama dediğim gibi lehimli olduğundan pratikte imkansız. Ayrıca ona gelene işlemcisi artık çağ dışı.
Anladım, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Yapamazsın. O modelde RAM anakarta lehimli geliyor. Ekran kartının hafızasını artırmanın o bilgisayarda sana bir faydası olmaz.

Lehim ile alakası yok @RecepBaltaş'ıseveninsan bakar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bu işlemi sadece Türkiye'de yapan tek firma var galiba Macbook Air pro ürünler de ram ve SSD yükseltme işlemi yapıyorlar güncel ürünler de ram ve disk nand şeklinde olduğu için Türkiye yapan firma yok ama bu firma M1 serisi imacte dahi SSD upgrade işlemi yapmış benim de Macbook pro 2485 cihazıma SSD upgrade yaptılar ben memnunum açıkçası yapılan işten, öncesinde bir çok firma ile görüştüm asla olmaz dediler ama Anet bilişim yaptı kullanıyorum::)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba bu işlemi sadece Türkiye'de yapan tek firma var galiba MacBook Air Pro ürünler de RAM ve SSD yükseltme işlemi yapıyorlar güncel ürünler de RAM ve disk NAND şeklinde olduğu için Türkiye yapan firma yok ama bu firma M1 serisi IMac'te dahi SSD upgrade işlemi yapmış benim de MacBook Pro 2485 cihazıma SSD upgrade yaptılar ben memnunum açıkçası yapılan işten, öncesinde birçok firma ile görüştüm asla olmaz dediler ama anet bilişim yaptı kullanıyorum::)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eyvallah bana bu lazımdı teşekkürler.

Geri
Yukarı