Macbook Air 2015 Catalina Sonrası Açılışta Siyah Ekran

Bilgilendirme için teşekkür ederim ancak dediğini yapmaya çalıştığımda yine başarılı olamadım.
Yaptığım işlemi de açıklayayım.
Öncelikle Apple'ın sitesinden El Capitan sürümünü dmg olarak indirdim sonrasında Win32diskimager adlı uygulama ile USB ye yazdırdım (Hash seçeneğinde MD5 seçtim) Sonrasında write seçeneği ile yazdırdım sonrasında usb ye yazdırdığım da Macbook cihazına usb yi taktım ve alt tuşuna (Option) Basılı tuttum ancak yine Siyah Ekranda kaldı uzun süre bekledim ancak siyah ekran da değişim olmadı.
Sonrasında usb yi çıkarttım ve ardından hemen soru işareti yanıp sönmeye başladı.
TransMac ile yazdırıp dener misiniz. TransMac içerisinden Restore edip yazdırmanız gerekiyor.

E39M5 dostum Smc ve Nvram inde işe yaramadığını mesajlar içerisinde belirttim. Hiç bir tepki vermiyor cihaz komutlara.
Yinede yardımcı olma çaban için teşekkür ederim:)
Malik TransMac uygulamasının Windows versiyonunu bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum burada bahsettiği her şey macOS açılabilen bir makineden bahsediyor.
Benim Macbook açılışta siyah ekranda kalıyor terminale vs. ulaşma şansım yok.
USB 2.0 mı? Aynı sorunu 2012 Macbook Pro'da bende yaşadım USB'yi takınca siyah ekran çekince sistem direkt başlıyor. Bunun çözümü USB 3.0 ise 2.0 kullanmak, USB takılı iken SMC, NVRAM resetlemek eğer hiçbiri olmuyorsa ki bende de olmadı içinden SSD ya da HDD ne varsa başka bir bilgisayarda formatlayıp tekrar kurulum yapmak. Bu şekilde bende işe yaradı alt tuşuna basmadan direkt USB üzerinden kurulum başladı.

USB 2.0 mı? Aynı sorunu 2012 Macbook Pro'da bende yaşadım USB'yi takınca siyah ekran çekince sistem direkt başlıyor. Bunun çözümü USB 3.0 ise 2.0 kullanmak, USB takılı iken SMC, NVRAM resetlemek eğer hiçbiri olmuyorsa ki bende de olmadı içinden SSD ya da HDD ne varsa başka bir bilgisayarda formatlayıp tekrar kurulum yapmak. Bu şekilde bende işe yaradı alt tuşuna basmadan direkt USB üzerinden kurulum başladı.
2 adet USB çıkışı var ikiside 3.0.
2 adet Flash bellek kullandım birtanesi 3.0 destekli bir diğeri ise 2.0.
USB 3.0 olan Flash belleği taktığım da siyah ekranda kalıyor ve soru işareti gelmiyor. Tam 20 dakika bekledim çıkardığım da ise direk soru işareti yanıp sönüyor.
USB 2.0 Flash belleği taktığım da ise yine siyah ekranda bekliyor ancak belirli bir süre sonra soru işareri yanıp sönüyor aynı flash bellek takılı değilmiş gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı