MacBook Air 2020 vs iPad Pro 2020 11 inch

Arkadaşlar ben kararsız kaldım. Öğrenciyim. MacBook Air 2020 mi alırdınız yoksa iPad Pro 2020(Magic Keyboard ve Kalem) mi? Yoksa ARM tabanlı Mac cihazları beklemeli miyiz?
Hangisi ve nedenleri ile belirtirseniz beni aydınlatmış olursunuz teşekkürler.

Tabii ki de Mac Air 2020. Birisi dizüstü, diğeri tablet. İşlevleri farklı.
Tablete klavye taktırtmak için bile binlerce lira ödemek zorundasınız. Kaldı ki, fare ve Touchpad'den yoksun kalacaksınız.

Son düzenleme:
Tabii ki de Mac Air 2020. Birisi dizüstü, diğeri tablet. İşlevleri farklı.
Tablete klavye taktırtmak için bile binlerce lira ödemek zorundasınız. Kaldı ki, fare ve Touchbar'dan yoksun kalacaksınız.

Vallahi hocam takıldığım yer Apple'ın ARM tabanlı Apple Silicon işlemcileri. Recep Baltaş hocamız en az 8 yıl Intel desteği sürer demişti. Intel popülaritesinden dolayı. Benim terazinin de huyu MacBook'a daha ağır basıyor. xd

Vallahi hocam takıldığım yer Apple'ın ARM tabanlı Apple Silicon işlemcileri. Recep Baltaş hocamız en az 8 yıl Intel desteği sürer demişti. Intel popülaritesinden dolayı. Benim terazinin de huyu MacBook'a daha ağır basıyor. xd
Hocam, yine de Mac Air tavsiye ederim. Emin olun ki, ARM işlemcilerde Intel işlemcilerin verimini almak o kadar da kolay olmayacaktır. Kaldı ki, dizüstümde Intel tabanlı bir işlemci kullanıyorum (i7-6700HQ). 10. nesil Intel performansı katbekat sizi memnun edecektir. Mevcut durumdaki Intel işlemcilere verilen yazılım destekleri/optimizasyonu ARM için bu kadar kolay ve de kısa sürede gerçekleşmeyecektir diye düşünüyorum. Siz alacaksınız tabii, bize sadece fikir sunmak düşer. Şimdiden hayırlı olsun diyorum, güle güle kullanmanız dileğiyle.

Hocam, yine de Mac Air tavsiye ederim. Emin olun ki, ARM işlemcilerde Intel işlemcilerin verimini almak o kadar da kolay olmayacaktır. Kaldı ki, dizüstümde Intel tabanlı bir işlemci kullanıyorum (i7-6700HQ). 10. nesil Intel performansı katbekat sizi memnun edecektir. Mevcut durumdaki Intel işlemcilere verilen yazılım destekleri/optimizasyonu ARM için bu kadar kolay ve de kısa sürede gerçekleşmeyecektir diye düşünüyorum. Siz alacaksınız tabii, bize sadece fikir sunmak düşer. Şimdiden hayırlı olsun diyorum, güle güle kullanmanız dileğiyle.
Bende aynı işlemciyi kullanıyorum memnunum.

Arkadaşlar ben kararsız kaldım. Öğrenciyim. MacBook Air 2020 mi alırdınız yoksa iPad Pro 2020(Magic Keyboard ve Kalem) mi? Yoksa ARM tabanlı Mac cihazları beklemeli miyiz?
Hangisi ve nedenleri ile belirtirseniz beni aydınlatmış olursunuz teşekkürler.

ARM işlemcili bilgisayarları beklemeye bence kesinlikle gerek yok. Intel işlemcilerle ilgili destek süreceği gibi, ARM işlemcili ilk modellerin ne gibi sorunlar taşıyacağını bilemiyoruz.

Kalem kullanmak istiyorsanız, iOS üzerindeki uygulamalar işinizi görecekse, iPad Pro ile yapamadığınız işlemleri yapabileceğiniz bir bilgisayarınız kenarda varsa iPad Pro alabilirsiniz.

Bunlara cevabınız hayır ise, almanız gereken ürün bir bilgisayar...

Yeni konular

Geri
Yukarı