MacBook Air 2020 yazılım için uygun mu?

Evet ısınma sorununu bende okumuştum. Pro 13 inç olan modeli almak bencede daha avantajlı umarım ondada ısınma sorunuyla karşılaşmam
Belirtmek istediğim şey şu, ısınsa bile performansta kayıp olmuyor. Yani ısınmasına rağmen başarılı diyebilirim.
PyCharm 2020 versiyonu zaten tam bir rezalet. Be yüzden ben de zaten 2019.3 versiyonuna geri döndüm.
PyCharm Professional 2020.2 versiyonunu kullanıyorum bir sıkıntı göremedim.

Bence Pro 13 model daha mantıklı. Isınma sorunu nedeniyle işlemci bazlı uygulamalarda performans düşüşü yaşarsınız zaten bu bir gerçek. 100 dereceye çok kolay ulaşıyor. 95-100 arası işlemci zaten yavaş yavaş performansını düşürüyor. O kadar para verip ısınma sorunuyla karşı karşıya kalman ne kadar mantıklı sen düşün.
Şimdi şöyle bir durum da var ben Pro 13 daha mantıklı dedim ancak 2000 TL'lik bir fark var aralarında bunu da düşün.
Macbook Air'in de ısınma sorunu bariz belli zaten. Yabancıların videolarını izlersen internet sekmesi 3'ten fazla olduğunda bile sıcaklıklar yüksek seviyelere ulaşıyor.

Bence Pro 13 model daha mantıklı. Isınma sorunu nedeniyle işlemci bazlı uygulamalarda performans düşüşü yaşarsınız zaten bu bir gerçek. 100 dereceye çok kolay ulaşıyor. 95-100 arası işlemci zaten yavaş yavaş performansını düşürüyor. O kadar para verip ısınma sorunuyla karşı karşıya kalman ne kadar mantıklı sen düşün.
Şimdi şöyle bir durum da var ben Pro 13 daha mantıklı dedim ancak 2000 TL'lik bir fark var aralarında bunu da düşün.
Macbook Air'in de ısınma sorunu bariz belli zaten. Yabancıların videolarını izlersen internet sekmesi 3'ten fazla olduğunda bile sıcaklıklar yüksek seviyelere ulaşıyor.
Evet haklısın yabancı birçok video var ısınma sorunu ile ilgili macbook pro da şöyle bir sıkıntı var giriş modeli 10.000 küsür bir fiyattan başlıyor ama 8.nesil i5 ve 2133mhz olan ramler var. Onun yanında 10 bin küsür civarı çok yüksek donanım satan windows modellerde var
Belirtmek istediğim şey şu, ısınsa bile performansta kayıp olmuyor. Yani ısınmasına rağmen başarılı diyebilirim.

Belki ilk zamanlar sıkıntı olmaz ama eminim işlerim arttıkça bana sorun çıkaracaktır yani bir yandan adobe uygulamaları bir yandan android studuio bir yandan tarayıcalar derken performans kaybı kaçınılmaz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı