MacBook Air 8 GB alınır mı?

@sametates bir de maclerle ilgili birşey duydum bi uygulamayı tam ekran yapınca sadece o uygulama mı ram kullanıyor? yani ben android studioyu tam ekran yaparsam arkadaki safari ram kullanabiliyor mu aynı şekilde?

Aklımda kalmıştı da bir yerlerden
uygulamayı tam ekran yaptığınıza tam ekran olmayan uygulamalar da ram kullanıyor ama öncelik tam ekran olan uygulamaya geçiyor gpu ve ram konusunda onu bende duymuştum ama andorid studio hiç tam ekran kullanmadım ekranın sağında emulator olduğu için

Teşekkür ederim macbook almaya karar verdim sayenizde çok istiyordum böyle bir cihazı aklımdaki soruları giderdiniz

Teşekkür ederim macbook almaya karar verdim sayenizde çok istiyordum böyle bir cihazı aklımdaki soruları giderdiniz
Eğer kullanacağınız uygulamalar uzun süre yüksek CPU/GPU kullanıyorsa fansız olması sorun olabilir. Tavsiyem tabiki M1 Pro 16GB olurdu fakat bütçenizi zorlayacağından PRO ile 16GB arasından 16GB’ın tercih edilmesi daha doğru olur.

ne demek arkadaşın dediği gibi uzun süre programları kullanacaksanız pasif soğutma yetersiz kalabilir pro yada notebook soğutucu kullanabilirsiniz ben 2-3 saatlik çalışmada bir sıkıntı yaşamadım. uzun bir süre değil ama bu saat aralığında çalışacaksanız yardımcı olabilir.
Birde aklınızda bulunsun bilgisayarı uzun süre kapatmayınca Siri aktif olmuyor yeniden başlatınca düzeliyor bende 20 gün sonra cevap vermemişti.

Tekrardan teşekkürler hocam son olarak ısınıyor denişsiniz rahatsız edecek düzeye çıkıyor mu rahatsız edecek düzeydeyse pro 8 de almayı düşünebilirim uzun ömürlü olması gerekiyor

neden etmezsiniz hocam merak ettim 16 olanı bütçemi çok zorlar da sadece air 8 ya da pro alabilirim para katarak

üst sınırım 20k oluyor
M2 Air'e sahibim. 24GB/1TB konfigürasyonda boştaki RAM kullanımı 9GB.

@sametates bir de maclerle ilgili birşey duydum bi uygulamayı tam ekran yapınca sadece o uygulama mı ram kullanıyor? yani ben android studioyu tam ekran yaparsam arkadaki safari ram kullanabiliyor mu aynı şekilde?

Aklımda kalmıştı da bir yerlerden
Hocam Ben 2017 modelde 5-6 uygulama kullanıyordum ama bazen hata verebiliyordu

M2 Air'e sahibim. 24GB/1TB konfigürasyonda boştaki RAM kullanımı 9GB.
8gb laptopta 9gb kullanamaz heralde. Ama windowstaki gibi olabilir windows da 2gb ramin varsa 1gb, 16gb varsa 5-6 gb kullanıyordu bende.

8gb laptopta 9gb kullanamaz heralde. Ama windowstaki gibi olabilir windows da 2gb ramin varsa 1gb, 16gb varsa 5-6 gb kullanıyordu bende.
3GB falan kullanıyor bende ama MacOS'un güzel tarafı RAM yönetimi çok başarılı. Arkada Xcode açık 20 tane sekme açık bir kere bile kasma donma ram yetersizliği yaşamadım.

Hocam en sonunda kararımı verdim taşınabilirlikten feragat ettim ve mac mini 16gb almaya ve yanına güzel bir monitör almaya karar verdim hepinize teşekkür ederim.

Geri
Yukarı