Macbook Air / ASUS Zenbook Önerisi

XTİMURX

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar;

2013 Model Samsung Ativ Smart PC’m var. (Şöyle bir şey : Amazon.com: Samsung ATIV Smart PC 500T 11.6-Inch Detachable 2 in 1 Touchscreen Laptop: Computers & Accessories )
Artık cihaz son günlerini yaşıyor. Windows’un Wi-Fi ve Başlat menüsündeki yazılar görünmüyor falan (belki güncellemeyle ilgilidir tam yapmadım güncellemelerini) tablet gibi bir şey olduğundan internete girmek işkence. Atom işlemci var vs vs.

Özete gelecek olursam bir laptop almak istiyorum. Yüksek Lisans öğrencisiyim ve beni uzun süre idare etsin istiyorum. Web deneyimi ve office deneyiminin iyi olması şart. Tabi ki cihaz portlarının da bol.
Seçeneklerim arasında Apple Macbook Air ve ASUS ZenBook UX303UB var.
MacBook Air - Apple (TR)
ASUS ZenBook UX303UB - Genel Bakış
Macbook AIR’in son günlerini yaşadığını. Artık eski olduğu için alınmayacağını söylüyorlar.

Not: Apple teknik serviste berbat olduğunu biliyorum. IPhone 5S’im var. Dandik Lightning kablosundaki soyulma sebebiyle kullanıcı hatası deyip değiştirmediler. Ama artık değişim vb bir şey yapmazsa firmalar direkt tüketici hakem heyetine gidip süründürmek istiyorum.
Konudan biraz sapmış olabilirim.

Ayrıca ilk defa macOS kullanacağım bu doğrultuda önerebileceğiniz laptop var mıdır ? İş / Okul için kullanılabilecek uzun ömürlü bir cihaz.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı