MacBook Air i5 5.nesil 2022'de alınır mı?

Alınmaz. Cihaz çıkalı 7 yıldan fazla oldu. Bende var kullanılmaz durumda. Önerim bütçe kısıtlıysa Windows laptoplara yönelmeniz. Katbekat daha iyi kullanım sunar.

Alınmaz. Cihaz çıkalı 7 yıldan fazla oldu. Bende var kullanılmaz durumda. Önerim bütçe kısıtlıysa Windows laptoplara yönelmeniz. Katbekat daha iyi kullanım sunar.

Apple ekosistemine hiçbir şekilde alışamamış biri olarak katılıyorum. Normal Windows ekosistemine geçerseniz, günlük kullanım ya da ekran kartına yük bindirmeyecek işler için 5. Nesili geçtim, 1. Nesil i7'ler bile işinizi gayet görecektir.

Apple ekosistemine hiçbir şekilde alışamamış biri olarak katılıyorum. Normal Windows ekosistemine geçerseniz, günlük kullanım ya da ekran kartına yük bindirmeyecek işler için 5. Nesili geçtim, 1. Nesil i7'ler bile işinizi gayet görecektir.
Yok onu kastetmek istemedim. Apple oyun dışında her türlü Windows'tan iyi fakat sırf Apple olsun diye de 7 yıllık laptop alınmaz.

Yok onu kastetmek istemedim. Apple oyun dışında her türlü Windows'tan iyi fakat sırf Apple olsun diye de 7 yıllık laptop alınmaz.

Apple-Windows konusu tercih meselesi hocam, ama sanırım i5 5. nesil bir de notebook arayan birinin oyunla moyunla pek işi yoktur herhalde bunda hemfikirizdir sanırım, yani i5 5. nesil bile yer yer lüks kaçabilir günlük düz kullanım için. 1. nesil i7 laptop yıllardır kullanıyorum ve bir şikayetim yok yıllardır. İnsanlar genelde SSD takviyesi yapmadığı için, bir de HDD bad sector oluşturmaya başladıysa bütün şikayetler genelde bunun üzerine oluyor. İnsanlar tabi suçu direkt RAM'de işlemcide falan arıyor, RAM az işlemci güçlü değil ondan kasıyor falan diyorlar. Depolamada bir sıkıntı çıkmadığı için, HDD'de sorun aramak aklına gelmiyor tabi kimsenin. Core 2 Quad'lı falan sistemlerde bile SSD ile günlük kullanımda bir sorun yaşanacağını sanmıyorum ben.

Geri
Yukarı