MacBook Air alınır mı?

MonkeyDragon

Femtopat
Daha fazla  
MacBook almak istiyorum ama onca paraya değer mi bilemiyorum. Sizce onca paraya değer mi?
Bu bilgisayarı oyun vs. gibi şeyler için değil dizi, film, internette takılma, ödev gibi şeyler için kullanacağım.

Son düzenleme:
Apple ürünlerinin fiyat olarak bakmak artık ne yazık ki ÇOK saçma malum ekonomiden.

Gayet iyi bir ürün MacBook Air (M işlemcili olanları) alırsanız pişman olmazsınız ancak oyun beklentiniz varsa başka cihazlara yönelin yine de öneririm ben ancak Oyun-Stream servisi kullanmanız gerekebilir oyun için.

Ayrıca 16GB RAM almaya çalışın 8 yeter mi emin değilim.

Dizi, ödev için istiyorsanız alternatifleri var, yanında cebinizde para bile kalır, bence Apple sadece lükslük satıyor başka bir şeyden ibaret değil.

MacBook almak istiyorum ama onca paraya değer mi bilemiyorum. Sizce onca paraya değer mi?
Bu bilgisayarı oyun vs. gibi şeyler için değil dizi , film ,internette takılma , ödev gibi şeyler için kullanacağım.
MacBook alacağınıza oyun oynayacaksanız, Xbox Series X veya hem oyun oynayıp hem de ders yapacak iseniz, RX 6600'lü bi PC tercih edin.

Bu bilgisayarı oyun vs. gibi şeyler için değil dizi, film, internette takılma, ödev gibi şeyler için kullanacağım.
İşinizi 7-8000 TL'lik bir bilgisayarın rahatça göreceğini düşünüyorum. Hele macOS'e alışık değilseniz hiç gerek yok.

Dizi, ödev için istiyorsanız alternatifleri var, yanında cebinizde para bile kalır, bence Apple sadece lükslük satıyor başka bir şeyden ibaret değil.

Yanlış düşünüyorsun. MacBook alternatiflerine göre çok daha kompakt ve ince. Ekran, tasarım, işlemci olarak hepsine tek atar. Intel bile m1'in başarısını kabullendi.

Alınır. Eğer öğrenciysen pozitif teknoloji ya da troy gibi yerlere bakabilirsin. Hem Apple ile anlaşmalı hem de daha ucuza alırsın eğitim indirimi ile.

Sunduğunuz kullanım amaçlarına bakacak olursak MacBook Air çok üstte kalacaktır. Hiç oyun oynamayacağım demeyin belki bir oyun aklınıza takılır. M1 çipler genelde render ya da uygulama tasarımda kullanılıyor üst segment desem yanlış olmaz zaten fiyatı da epey bir tuzlu. Onun yerine Lenovo Thinkpad, Casper Nirvana'ya da Everest everbook alabilirsiniz. Size tavsiyem kesinlikle everbookdur. Everest Clevo'dan satın alıp Türkiye'de satışa sunuyor Everest üretmiyor ve incelemelere bakılırsak gayet kompakt şık ve kaliteli bir ekranı var. Dizi film de üzmez ayrıca çerçevesiz ekranı gözünüze hitab eder. Fiyatına bakıp kötü demeyin bir canavar var içinde i5 11. nesil ve Intel'in yeni paylaşımlı ekran kartı iris var.

Sunduğunuz kullanım amaçlarına bakacak olursak MacBook Air çok üstte kalacaktır. Hiç oyun oynamayacağım demeyin belki bir oyun aklınıza takılır. M1 çipler genelde render ya da uygulama tasarımda kullanılıyor üst segment desem yanlış olmaz zaten fiyatı da epey bir tuzlu. Onun yerine Lenovo Thinkpad, Casper Nirvana'ya da Everest everbook alabilirsiniz. Size tavsiyem kesinlikle everbookdur. Everest Clevo'dan satın alıp Türkiye'de satışa sunuyor Everest üretmiyor ve incelemelere bakılırsak gayet kompakt şık ve kaliteli bir ekranı var. Dizi film de üzmez ayrıca çerçevesiz ekranı gözünüze hitab eder. Fiyatına bakıp kötü demeyin bir canavar var içinde i5 11. nesil ve Intel'in yeni paylaşımlı ekran kartı iris var.

Hocam Steam'de m1'i destekleyen bola oyun mevcut zaten. Windows kadar olmasa da tabii. Apple arcade sistemi var Apple özel oyunları oynayabilir. Casper'e bulaşılmaz zaten o ayrı. Extra olarak Windows'ta bir ton sorun yaşar. Kendi kendine disk dolması, programlarda ilerleyen donemlerde kasmalar donmalar vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı