MacBook Air M1 bataryası hızlı bitiyor

güneş66

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. M1 16/256 kullanıyorum. Pil döngüm 14 fotoğrafta olduğu gibi. Daha önce ventura kullanıyordum 2 gün önce dönüş yaptım. Venturada akıcılıkta problemler yaşıyordum. Monterey M1 ile daha uyumlu olduğu için ona geçtim. Akıcılık daha iyi oldu. Ama pil performansı düzelmedi kötüye gidiyor. Acaba neden böyle dostlar? Daha alalı 1 ay oldu 14 döngüdeyim. Eski MacBook Air M1 ile 12 saat alıyordum. Şimdi 5-6 saat neredeyse yarıya üstelik sıfır bilgisayar. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Ekran Resmi 2022-12-11 02.24.13.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkada çalışan uygulamaları inceleyin. Benim şimdiden gözüme OneDrive takıldı. Rosetta üzerinde çalışan uygulamaların sayısı fazla ise güç tüketimini olumsuz etkileyebilir.
Yine benzer şekilde Safari yerine Chrome kullanmak da totalde 1-2 saat fark yaratabilir.

devir.png

kalan süre.png

Şu an MacBook Air üzerindeyim mesela şarjdan az önce çıkardım. 107 Devir ve 15 saat diyor kalan süreye.

Arkada çalışan uygulamaları inceleyin. Benim şimdiden gözüme OneDrive takıldı. Rosetta üzerinde çalışan uygulamaların sayısı fazla ise güç tüketimini olumsuz etkileyebilir.
Yine benzer şekilde Safari yerine Chrome kullanmak da totalde 1-2 saat fark yaratabilir.

Eki Görüntüle 1599591

Eki Görüntüle 1599592

Şu an MacBook Air üzerindeyim mesela şarjdan az önce çıkardım. 107 Devir ve 15 saat diyor kalan süreye.
OneDrive silicem şimdi de Fark ediceğini sanmıyorum pili bi 0'a kadar bitiricem sonra doldurucam bakalım belki kendine gelir. BÖyle olması saçma çünkü sıfır aldım cihazı
Venturada kalan süre ne kadardı?
7-9 arası

OneDrive sileceğim şimdi de fark edeceğini sanmıyorum pili bir 0'a kadar bitireceğim sonra dolduracağım bakalım belki kendine gelir. Böyle olması saçma çünkü sıfır aldım cihazı.

7-9 arası.

Big Sur kurma ihtimaliniz varsa Big Sur deneyin oradaki sonuçlara bakalım.

Big Sur kurma ihtimaliniz varsa Big Sur deneyin oradaki sonuçlara bakalım.

Dostum kurarımda sonra tekrar tüm kullandığım uygulamarlı indirmekle uğraşmak istemiyorum açıkçası ya sonuç yine orada da öyleyse tekrar döneceğim Monterey'e bir daha kuracağım zor iş nereden baksan yani neden böyle yapıyorum bilmiyorum daha alalı 1 ay oldu 14 devirdeyim hiç şarjını 50'nin altına indirmedim. Bilmiyorum varsayımda bulunuyorum belki Full bitirsem düzelir gibime geliyor.

Sizce ne yapalıyım? Venturaya Güncellememi önerir misiniz. Fakat yine akıcılıkta sorun yaşarsam. mouse kasıyor gibi falan bazen akıcı gibi gelmiyor. Yeni işletim sistemi olduğu için dediler Apple ile konuştuğumda. Monterey daha akıcı daha hızlı ama pil perfomasta sorun var sanırım. ama venturaya güncellersem eğer? Pil artabilir belki akıcılıkta düzelir? ama düzelmezse bu sefer terkar USB İLE Monterey kurmam gerekecek kullandığım progrmlarda dahil tabi ki. Büyük bir kumar gerçekten. Sizler ney önerirsiniz????

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1599591

Eki Görüntüle 1599592

Hocam sizinki bayağı iyiymiş bende 220 devir, %94 kapasite ile %58 şarjdayken 3:44 kullanım süresi gösteriyordu daha önce bu saatlere hiç bakmamıştım. Şimdi 100'leyip deneyeceğim yine de 15 saat geleceğini zannetmiyorum ama hadi bakalım.

Denedim, 9:00 çıktı bende. Fena değil sanırım bakalım gerçekten 9 saat dayanacak mı.

Son düzenleme:
Hocam sizinki bayağı iyiymiş bende 220 devir, %94 kapasite ile %58 şarjdayken 3:44 kullanım süresi gösteriyordu daha önce bu saatlere hiç bakmamıştım. Şimdi 100'leyip deneyeceğim yine de 15 saat geleceğini zannetmiyorum ama hadi bakalım.

Denedim, 9:00 çıktı bende. Fena değil sanırım bakalım gerçekten 9 saat dayanacak mı?

Vallahi kanka 15 saat falan sanırım yalan ya bozuk olabilir sanırım benimki. %50 5 saat veriyor. %10 1 saate tekabül ediyor çok zorlamadan bilmiyorum neden böyle ya bakalım belki ilerleyen günlerde düzelebilir belki

1670844593929.png

Denedim, 9:00 çıktı bende. Fena değil sanırım bakalım gerçekten 9 saat dayanacak mı?

61 devirde 92 kondisyonda olan ben 🥲.

Ekran Resmi 2022-12-13 14.27.17.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı