MacBook Air M1 için USB-C hub önerisi

TurkmenDesign

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, MacBook için USB-C hub alacağım. Normalde Ugreen, Baseus alacaktım ancak ciddi anlamda pahalılar ve açıkçası bütçemi biraz aşıyor. Pt sitesinde daytona markanın satıldığını gördüm. Sizce bu aparatlardan hangisi tercih edilebilir. Kullananlar bu veya marka veya ürün önerisinde bulunabilir mi?

Ayrıca bu ürünler 15Pro ile de uyumlu mu? Biliyorsunuz 15 serisi ile Type-C ile hafıza arttırma vs gibi durumların destekliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı ürünü kullanıyorum ben de, bu ürün ortak üretilip üstüne farklı marka etiketleri basılıyor, çin malı bir ürün. Aliexpressden almıştım zamanında 100-200 gibi bir fiyata. Ürün fiyat performans denilebilir lakin belli başlı bazı sorunları var.

Mesela ilk olarak en büyük sorunu ürün laptoptan deli gibi şarj çekiyor ve gerçekten ısınıyor, eğer çoğaltıcıyı laptopa takılı bir gece aşırı unutursan büyük ihtimal tüm şarjın bitmiş oluyor. Bu çoğaltıcılar genellikle zaten çok ısınıyor ama bu ürünün ısınması normal mı anormal mi bilmiyorum. (Diğer kaliteli çoğaltıcılar böyle mi bilmiyorum ama bazı ürünlerde uyku modu oluyor ve hem ısınmıyor hem de şarj çekmiyor diye biliyorum)

Alüminyum dışı kaliteli gözükse ethernet girişindeki plastik bölüm yerinden çıktı bende.

Çoğaltıcılarda sorun yok hepsi kullanılabiliyor ama vga ve hdmi girişi ile mesela tvye görüntü aktarmaya çalıştığında kaliteli bir sonuç vermiyor, mesela gecikmeler oluyor, renkler patlıyor yada çözünürlük sıkıntıları olabiliyor.

Onun haricinde artıları ise şunlar;

Fiyat performans, fare yada klavyede gecikme olmuyor.
Rengi uyumlu ve alüminyum olması hem daha hafif yapıyor hem de soğutmaya katkı sağlıyor.

Ben memnun muyum diye soracak olursan, evet memnunum. Fiyatına göre gayet güzel bir ürün ama laptopa takılı unutulduğunda tüm şarjı yemesi gerçekten sinir bozucu olabiliyor, he onun da önüne geçmek için kullanmadığın zaman sökebilirsin.
Ama daha kaliteli bir çoğaltıcı deneyimleyemediğim için aradaki fiyat farkına değer mi değmez mi yorumu yapamayacağım.

Edit: Macbook Pro m2 de kullanıyorum. Android type-c lerde hub olayı destekliyor ayrıca benim kendi iPad Air 4'ümde de gayet sağlıklı çalışıyor, iPhone 15 serisinde de çalışacağını varsayıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı