MacBook Air M1 pil ömrü düştü

goodpat

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-10400F
Ekran Kartı : Nvidia GeForce RTX 2060
Ana Kart : Gigabyte H410M H V3
Cihazı yeni aldım 2. elden. Pil döngüsü 60 ve pil ömrüde %100'dü. Ama 2 gün kullandım %99'a düştü. Acaba tam 99'a düşmeden önce aldığım için midir yoksa cihazmı arızalı? Hiç şarjını tamamen bitirmedim ve %20'de takıp %90'da çekiyorum.

Benim bildiğim bu normal bir şey. Ama teknik servise görünmesinde fayda var.

Niye görünsün yahu servise. 100’den 99’a düşmüş ikinci el cihaz bir de. Bundan normal bir şey olamaz.

Denk gelmiştir tam 99’a düşmeden önce almışsındır bu kadar basit. 99’a düşmesi dünyanın sonu değil abartmayın.

Normalse neden gideyimki? Uğraşmak istemiyorum pek.

Niye görünsün yahu servise. 100’den 99’a düşmüş ikinci el cihaz bir de. Bundan normal bir şey olamaz.

Denk gelmiştir tam 99’a düşmeden önce almışsındır bu kadar basit. 99’a düşmesi dünyanın sonu değil abartmayın.
Teşekkürler.

Cihazı yeni aldım 2. elden. Pil döngüsü 60 ve pil ömrüde %100'dü. Ama 2 gün kullandım %99'a düştü. Acaba tam 99'a düşmeden önce aldığım için midir yoksa cihazmı arızalı? Hiç şarjını tamamen bitirmedim ve %20'de takıp %90'da çekiyorum.

Hocam dediğiniz gibi %99'a düşmeden aldığınız içindir.

Ama hocamında dediği gibi servise görünmesinde fayda var.

Benim Laptop hep takılı duruyor senelerdir. Bir yere götürmüyorsan takılı dursun. Neden ikide bir şarj edeceksin, zaten evde kullanıyorsan.

Bir Bataryanın 2000 kez şarj ömrü var. İster tükenince şarj et, ister yarıdayken.

Benim Laptop hep takılı duruyor senelerdir. Bir yere götürmüyorsan takılı dursun. Neden ikide bir şarj edeceksin, zaten evde kullanıyorsan.

Bir Bataryanın 2000 kez şarj ömrü var. İster tükenince şarj et, ister yarıdayken.
Masada tutmuyorumki hep taşıyorum. Hep takılı tutmak dahamı sağlıklı? Ben bu mac'i en az 3 yıl daha kullanacağım. 3 yıl hep şarja taksam çok kötümü olur pil durumu?

Yeni konular

Geri
Yukarı