MacBook Air M1 pil sağlığı sürekli düşüyor

ColdStart

Kilopat
Yer
Turkey
Daha fazla  
Meslek
Engineer
İyi günler, 1 Haziran'da kullanmaya başladığım MacBook Air M1 cihazımın pil sağlığı ocak ayından itibaren %100'den düşmeye başladı. Genel olarak şarjda kullandım ve cihazı asla yormadım. 1 ay gibi sürede yüzde 2-3 düştü. Şu an pil sağlığım %96 ve pil döngüm 14, Monterey güncellemesinden sonra böyle olduğunu tahmin ediyorum. Servise göndersem ne gibi bir sonuç alırım, tecrübesi olanlar cevaplarsa çok sevinirim. 1 ay geçmeden %2 düştü.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-03-12 22.32.30.png
    Ekran Resmi 2022-03-12 22.32.30.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 635
Son düzenleyen: Moderatör:
14 kere bitip tükenmiş. Bence normal.

Bilmiyorsan lütfen, cevap yazmak zorunda değilsin 14 devride %4 korkunç bir rakam.

İyi günler, 1 Haziran'da kullanmaya başladığım MacBook Air M1 cihazımın pil sağlığı ocak ayından itibaren %100'den düşmeye başladı. Genel olarak şarjda kullandım ve cihazı asla yormadım. 1 ay gibi sürede yüzde 2-3 düştü. Şu an pil sağlığım %96 ve pil döngüm 14, Monterey güncellemesinden sonra böyle olduğunu tahmin ediyorum. Servise göndersem ne gibi bir sonuç alırım, tecrübesi olanlar cevaplarsa çok sevinirim. 1 ay geçmeden %2 düştü.

Kesinlikle bir sıkıntı var Apple 1000 devri geçmeden %80 altına 2 yıldan önce düşerse bunu garanti kapsamında onarır ama ben ilk defa bu kadar hızlı tükenen bir pil gördüm 2 Mac'im var biri 50 devire yakın biri 30 devire ama ikisinin de pil sağlığı %100 bulunduğu ortamın sıcaklık değeri yüzünden bu kadar hızlı kondisyon kaybetmiş olabilir ya da belki üretim hatalıdır en iyisi bir Apple destek ile görüş cihazı pilde yüksek performans gerektiren işlerde kullanır mısınınz?

Haziran ayına kadar idare edip okulum bitince garantiye göndermeyi düşünüyorum.

Güncelleyin olmazsa temiz kurulum yapın bu güncelleme bazı pil sorunlarını düzeltiyor galiba.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-03-14 21.25.42.png
    Ekran Resmi 2022-03-14 21.25.42.png
    801,3 KB · Görüntüleme: 603
sürede yüzde 2-3 düştü. Şu an pil sağlığım %96 ve pil döngüm 14, Mo
Hocam aynı cihazı bende kulllanıyorumda birşey sorabilir miyim sizde prize takılı olarak kullanıyorsunuz genelde anladığım kadarıyla bende aynı şekilde kullanıyorum sizin şarjınız %80e sabitlenmiş bir şekilde mi kalıyor bende %100den %90a indirip sonra %100 yapıyor prize takılıyken doldur boşalt yapıyor sizde durum nasıl

Hocam aynı cihazı bende kulllanıyorumda birşey sorabilir miyim sizde prize takılı olarak kullanıyorsunuz genelde anladığım kadarıyla bende aynı şekilde kullanıyorum sizin şarjınız %80e sabitlenmiş bir şekilde mi kalıyor bende %100den %90a indirip sonra %100 yapıyor prize takılıyken doldur boşalt yapıyor sizde durum nasıl
Bazen kalıyor bazen 100e çıkarıp 80'e indiriyor. O mevzuya kafanız takılmasın.
Güncelleyin olmazsa temiz kurulum yapın bu güncelleme bazı pil sorunlarını düzeltiyor galiba.
Çok teşekkürler hocam. İndiriyorum.
Güncelledim ama değişen bir şey yok pil sağlığım %96. Bayramda memlekete dönünce sıfır temiz bir kurulum yapmayı düşünüyorum. Eğer değişen bir şey olmazsa ya bayram sonu ya da haziran ayında garantiye göndereceğim. Konu açıktır, aynı sorunu yaşayan forum üyeleri problemlerini paylaşabilirler. Garantiye gönderdiğim zaman süreci burada ayrıntılı bir şekilde anlatırım.

Son düzenleme:
Bazen kalıyor bazen 100e çıkarıp 80'e indiriyor. O mevzuya kafanız takılmasın.

Çok teşekkürler hocam. İndiriyorum.

Güncelledim ama değişen bir şey yok pil sağlığım %96. bayramda memlekete dönünce sıfır temiz bir kurulum yapmayı düşünüyorum. Eğer değişen bir şey olmazsa ya bayram sonu ya da haziran ayında garantiye göndereceğim. Konu açıktır, aynı sorunu yaşayan forum üyeleri problemlerini paylaşabilirler. Garantiye gönderdiğim zaman süreci burada ayrıntılı bir şekilde anlatırım.

Hocam bana sorarsanız sizin durum normal çünkü Haziran'dan ocak ayına kadar hiç inmemiş kapasitesi 7 ay hiç inmemiş ondan sonra bu şekilde bir azalma görülebilir Total'e bakmak gerekiyor cihazınız 2 3 ay sonra 1 seneyi tamamlayacak ve 94 civarında olacak kapasiteniz bence bu normal çünkü bende 3 ay sonra kapasitem 99a düşmüştü değişiyor yani bazen böyle düzenli iner 2 ayda bir 3 ayda bir ya da inmez toplu iner %2 %3 filan kıdemli departmanı arayın benim dediklerimin aynısını size söyleyecekler.

Hocam bana sorarsanız sizin durum normal çünkü Haziran'dan ocak ayına kadar hiç inmemiş kapasitesi 7 ay hiç inmemiş ondan sonra bu şekilde bir azalma görülebilir Total'e bakmak gerekiyor cihazınız 2 3 ay sonra 1 seneyi tamamlayacak ve 94 civarında olacak kapasiteniz bence bu normal çünkü bende 3 ay sonra kapasitem 99a düşmüştü değişiyor yani bazen böyle düzenli iner 2 ayda bir 3 ayda bir ya da inmez toplu iner %2 %3 filan kıdemli departmanı arayın benim dediklerimin aynısını size söyleyecekler.
Haklısınız hocam, bu durumu fazla kafaya takmaya gerek yok. 2 - 3 sene sonra yetkili serviste yeni batarya taktırır tekrar kullanmaya devam ederim. MacBook Air'den çok memnunum. Uzun süreler boyunca beraber gideceğiz gibi gözüküyor.

Haklısınız hocam, bu durumu fazla kafaya takmaya gerek yok. 2 - 3 sene sonra yetkili serviste yeni batarya taktırır tekrar kullanmaya devam ederim. MacBook Air'den çok memnunum. Uzun süreler boyunca beraber gideceğiz gibi gözüküyor.

Aynen öyle hocam kafaya taktıkça takıyor insan bende de her gün %100 olan şarj 90a inip tekrar %100e çıkıyor her gün bu şekilde pil davranıyor garip bir şey ne yaptıysam bende bu durumu düzeltemedim millette ya %100 sabit kalıyor şarjı ya da %80e sabitliyor bende artık kafaya takmamaya karar verdim çünkü bu durumun çaresi yok servise gitsem bu olağan bir şey diyecekler pili korumak için yapıyor deyip geçiştircekler bunu da biliyorum lafta anlatamazsın bunlara eğer normalse neden herkesde aynı durum olmuyor zaman doğrusu buysa diyecen uzayacak gidecek konuşma :) ama benim asıl üzüldüğüm nokta M1 işlemciden dolayı zaten oynanılabilecek oyun sayısı çok az ama bir tane sevdiğim oyun vardı eski PC'de oynadığım Stranded Deep oyunu bu MacBook'ta oynayamıyorum M1 işlemci uyumsuzluk yaratıyor oyun içinde biraz en çok da buna üzülüyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı