MacBook Air M1 pil sağlığı sürekli düşüyor

Bilmiyorsan lütfen, cevap yazmak zorunda değilsin 14 devride %4 korkunç bir rakam.

Kesinlikle bir sıkıntı var Apple 1000 devri geçmeden %80 altına 2 yıldan önce düşerse bunu garanti kapsamında onarır ama ben ilk defa bu kadar hızlı tükenen bir pil gördüm 2 Mac'im var biri 50 devire yakın biri 30 devire ama ikisinin de pil sağlığı %100 bulunduğu ortamın sıcaklık değeri yüzünden bu kadar hızlı kondisyon kaybetmiş olabilir ya da belki üretim hatalıdır en iyisi bir Apple destek ile görüş cihazı pilde yüksek performans gerektiren işlerde kullanır mısınınz?

Hocam selam MacBook Air M1 293 döngüde %86 ya düşmüş durumda cihazım bir anormallik var mıdır acaba? Bana çok hızlı düşüyor gibi geldi ama.

An itibariyle pil sağlığım 1 ay içinde %100'den %97'ye düştü. Pil döngüsü ise 30. Genelde şarjda kullanıyorum, haftada bir bataryayı bitiriyorum. Gerçekten ilginç. :) Siz de son durum nedir?

25 hazirandan beri aktif kullanıyorum. Aldante uygulamasıyla genelde 58 de tutuyorum. bir yerlere gideceğim zaman 75lere çıkartıyorum. daha hiç yüzde 100 şarj etmedim. O kadar uzun şarja ihtiyacım olduğu seyahatlere çıkmadım. 5-6 saat pilde günlük işlerimi yaptığımdan rahat rahat yetiyor.
1696671508106.png

Ek ayar yapmadan kullanılıyorum şöyle:

Screenshot 2023-10-07 at 13.05.21.png

2 yıllık cihaz ama çok yoğun kullanılmadı. Uzun süre kullanmayacağım zaman pili yaklaşık %50-60 civarında tutmaya özen gösterdim başka bir şey yapmadım.

1696704326547.png

Benimki böyle çok özenli kullandığım söylenemez şarjı tamamen bitirmemeye çalışıyorum sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı