MacBook Air M1+PS5 vs hazır sistem

Macbook Air M1+Ps5 mi Masaüstü PC mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    37

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, hem oyun oynayabileceğim hem de üniversite ödevleri için ofis programları kullanabileceğim bir bilgisayar lazım ve önümde başlıkta gördüğünüz iki seçenek var. Bütçe 15000-18000. Genelde evden fazla çıkmam ve laptobu evde sabit masamda kullanırım. Geçen sene ikisine de çözüm olması umuduyla HP Pavilion 15 Gaming notebook almıştım ama bitmek bilmeyen sorunlarıyla (kısa pil ömrü, coil whine, berbat malzeme kalitesi, sıcaklık değerleri, hoparlör) ve pek de normal dizüstü bilgisayar olarak kullanıma uygun olmamasıyla satmak zorunda kaldım. Şu an için uzun ömürlü olması, konforu, performansı, uzun pil ömrü ve iyi malzeme kalitesi açısından 2020 model MacBook Air M1 almayı düşünüyorum fakat bu bilgisayarı aldığımda sadece internette sörf yapmak ve ofis programları için kullanacağım. Haliyle sıkılacağımdan dolayı da daha ileri bir zamanda coil whine ve drift sorunları çözüldüğünde bir PS5 almak istiyorum ama orada da oyun fiyatları gözümü korkutuyor. Evimde zaten bir Xbox One S olduğundan vs PS exclusivelerini oynamak istediğimden gene ikinci bir Xbox konsolu almak istemiyorum. İlk seçeneğim bu, ikinci olarak da direkt kaliteli parçalara sahip bir masaüstü sistem alabilirim ama gene onda da oluşabilecek sorunlar cidden almayı düşündürüyor sonuçta burada az miktarlardan bahsetmiyoruz. Masaüstü alırsam hem PS5'e göre daha uygun bir biçimde oyun oynar hem internette gezinir hem de ofis programları kullanabilirim ama dediğim gibi masaüstü bilgisayarlarında forumda gördüğüm kadarıyla sorunları bitmiyor ve ben konu bilgisayar olunca en ufak sese, soruna bile takıntılı olan biriyim. Anlayabileceğiniz uzun süre kullanabileceğim, bana sorun yaratmayacak bir seçenek arıyorum. Sizce bu iki seçenekten hangisini seçmeliyim?

Monitör de alacağım her iki seçenek için ayrıca, o yüzden bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Oyun fiyatları biraz sıkıntı olabilir ama :/
Yeni MacBook'ları bekleyin derim, almışken yeni çıkınca alırsınız. Yakında yeni MacBook'lar çıkar diye tahmin ediyorum.

Apple'ın sitesinde eğitim indirimi yarın bitiyor ve vizelerden+finallerden bilgisayarın 1-2 ay içerisinde elimde olması lazım.

Monitör de alacağım her iki seçenek için ayrıca, o yüzden bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

Apple'ın sitesinde eğitim indirimi yarın bitiyor ve vizelerden+finallerden bilgisayarın 1-2 ay içerisinde elimde olması lazım.
Yeni MacBook Air'ler maalesef 2022'de bekleniyor. Kasım ayında MacBook Pro 16inch M1X/M2 çipliler bekleniyor.

Monitör de alacağım her iki seçenek için ayrıca, o yüzden bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

Hocam ödevi yapamayacak bilgisayar yok zaten. Ne tür oynular oynuyacaksınız? Ona göre söyliyelim hangisi daha uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı