MacBook Air M1 şu an alınır mı?

Bütçe
19000

642341

Femtopat
Birkaç sorum var hepsini tek konu altında söylemek çok daha iyi olur diye düşündüm.

PT.com.tr güvenilir mi? Ben 12. sınıfa giden bir lise öğrencisiyim acaba bu eğitim indiriminden yararlanabilir miyim?
Fiyatı ucuzlar mı? şimdi ben öğrenci olduğum için ileriki aylarda bu bilgisayarın ucuzlaması mümkün mü? M1 işlemciler çıkalı bir süre geçti bu yılda ucuzlar mı?
Ben çoğunlukla web site ve mobil uygulama tasarlıyorum bu bilgisayarın gücü bunlara yeter mi?
Bu bilgisayarda fan bulunmuyor bir web/mobil geliştiricisi için bu bilgisayar çok fazla ısınır mı?
Bu bilgisayar 8 GB mi almalıyım yoksa 16 GB mi almalıyım?

Birkaç sorum var hepsini tek konu altında söylemek çok daha iyi olur diye düşündüm.

PT.com.tr güvenilir mi? Ben 12. sınıfa giden bir lise öğrencisiyim acaba bu eğitim indiriminden yararlanabilir miyim?
Fiyatı ucuzlar mı? şimdi ben öğrenci olduğum için ileriki aylarda bu bilgisayarın ucuzlaması mümkün mü? M1 işlemciler çıkalı bir süre geçti bu yılda ucuzlar mı?
Ben çoğunlukla web site ve mobil uygulama tasarlıyorum bu bilgisayarın gücü bunlara yeter mi?
Bu bilgisayarda fan bulunmuyor bir web/mobil geliştiricisi için bu bilgisayar çok fazla ısınır mı?
Bu bilgisayar 8 GB mi almalıyım yoksa 16 GB mi almalıyım?
Amatör ve tek kişisiniz 10 yıllık bilgisayarda sizin yapacağınız uygulama ve web sitesine yeter zaten, aslında Profesyonel bile olsaydınız gene yeterdi çünkü tek kişisiniz.
Isınma felan olmaz, 8 GB size yeter

Ama bence Türkiye de Apple ürünü almak mantıklı değil hele bilgisayar, Thinkpad bakabilirsin.

1- Pt.com güvenilirdir.
2.fiyatların ne olacağı belli değil, alabiliyorken şimdi al.
3.web için Air yeterli fakat mobil uygulama geliştirme için 14 inc MacBook Pro öneririm.

Amatör ve tek kişisiniz 10 yıllık bilgisayarda sizin yapacağınız uygulama ve web sitesine yeter zaten, aslında profesyonel bile olsaydınız gene yeterdi çünkü tek kişisiniz.
Isınma falan olmaz, 8 GB size yeter.

Ama bence Türkiye de Apple ürünü almak mantıklı değil hele bilgisayar, Thinkpad bakabilirsin.

10 yıllık bilgisayarda Android Stüdyo'yu hiç açtın mı? 😁.Düşüncene katılmıyorum.

Pt zaten Apple tarafının diye biliyorum.
İndirime gireceğini düşünmüyorum aksine yükselir
MacBook Pro kullanıyorum M1 işlemcili gayet stabil müthiş bir işlemci.
Her işini görür ama prof işler için Pro'ya yönelmen daha iyi olur.
Sonradan upgrade etme şansımız olmadığı için başta 16 GB alman çok daha iyi olur.

Fiyat ucuzlamaz, bir zamanlar 8900'e Air 11500'e Pro almayanı dövüyorlardı. Gücü her şeye yeter, baz model yeterli, sorun yaratacak kadar ısınmaz. Günlük kullanımdaki ısı hissiyatı telefonlardan düşük.

Amatör ve tek kişisiniz 10 yıllık bilgisayarda sizin yapacağınız uygulama ve web sitesine yeter zaten, aslında Profesyonel bile olsaydınız gene yeterdi çünkü tek kişisiniz.
Isınma felan olmaz, 8 GB size yeter

İlkine katılıyorum, yaşınız daha genç, bu cihazlar rahatlıkla alınmıyorsa, kazanacağınız parayla kendiniz almanız daha mantıklı. İkincisi ise Türkiye'de MacBook almak çok mantıklı, büyük çoğunlukla MSRP'den daha ucuza geliyor. Fazla araştırmadığım vergi muhabbetleri mevcut. MacBook Air M1 ile 14 Pro'nun satış fiyatı aynı, USA'de.

Geri
Yukarı