MacBook Air m1 vs. MacBook Pro M1

Herkese iyi forumlar.
Bilgisayar mühendisliği 1. sınıfım MacBook almaya karar verdim fakat hangi versiyonunu alacağım hakkında.
Çok kararsızım 20000 TL bütçem var oyun oynamıyorum aldığım bilgisayarı geceleri aktif olarak kullanacağım.
Okulda şu an C# dilini kullanmaktayız bütçem 20000 TL aldığım bilgisayardan artanı bana harçlık olacak :D

1.MacBook Air 16 GB 256 GB.
2.MacBook Air 16 GB 512 GB.
3.MacBook Air 16 GB 1TB.
4.MacBook Pro 16 GB 256 GB.
5.MacBook Pro 16 GB 512 GB.

Bunların arasında seçim yapmayı düşünüyorum Air bir yandan fansız olmasıyla beni cezbediyor bir yandan da.
Isınma şikayetleri gördüm forumda sizin düşüncelerinizi almak istedim ekstra olarak da ilk kez MacBook deneyimim.
Olacak nelere dikkat etmeliyim farklı marka PC önerilerine de açığım.
Bu konu tamamen senin ne kadar ve nasıl kullanacağın ile alakalı.Ama şunlara dikkat etmeni tavsiye ederim.
Yazılım işi ile uğraşıyorsan 16 gb bellek senin için daha faydalı olacaktır.
Pro ile air arasındaki farklar:

Ekstra bir tane fazladan gpu çekirdeği
100 nit daha parlak bir ekran (Air 400 nit Pro 500 nit)
Daha iyi hoparlörler (Alt frekanslarda daha başarılı olduğu söyleniyor)
Touch bar
Daha uzun pil ömrü

Air ile pro arasında yük altında %10 performans farkı oluyor o da her teste olmuyor bazı testlerde %3 falan oluyor.Performans olarak eğer seni %10 bi performans kurtaracaksa bence yanlış modellere bakıyorsun. Onun dışında çok benzer cihazlar.

Hafıza konusunda cihazların ikisinde de yüksek hızlı type-c çıkışları var.Bu noktada çok kompakt kaliteli taşınabilir ssdler senin için daha ucuz bir çözüm olacaktır ama yanında ekstra bir ssd taşımak istemiyorsan hafızayı artırabilirsin.

Yani daha iyi ekran daha iyi hoparlörler ve biraz daha iyi pil senin için önemli ise pro al.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim şu an MacBook Air 16gb ram 512gb hafızalı model
üzerinden bu mesajı yazmaktayım yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum,
herkese iyi forumlar.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim şu an MacBook Air 16gb ram 512gb hafızalı model
üzerinden bu mesajı yazmaktayım yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum,
herkese iyi forumlar.
Hayırlı olsun. Güle güle eskitin. Bende almayı düşünüyorum. Fakat sıcaklık konusunda endişelerim var. Unreal Engine kullanacağım. Kullanıcı olarak Macbook Air'i yorumlar mısınız?

Hayırlı olsun. Güle güle eskitin. Bende almayı düşünüyorum. Fakat sıcaklık konusunda endişelerim var. Unreal Engine kullanacağım. Kullanıcı olarak Macbook Air'i yorumlar mısınız?
Unreal engine kullanımında ne kadar ısınır bilemem fakat ısınması için oyun vb. işler yaptığımda beklentimi fazlasıyla karşıladı ısınma tabiki oluyor fakat kesinlikle aşırı bir sıcaklık söz konusu değil ben tavsiye ediyorum sıcaklık konusunda problem olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı