MacBook Air M1 vs Matebook 16

Hayır 3080 ekran kartlı MSI'dan geçtim.
Intel pentium windowstan falan gectiniz sanirim. Ki baslikta yazan "sizce" kelimesi bunu ozetliyor ? bunun dogru veya yanlis bir kismi yok. oyle olsa o huwaeyi 1 kisi bile almazdi.

Bilgisayar dünyasında bir tek MacOS ve Windows yok. Linux kullanabilirdiniz.
Evet kullanabilirdim. Fakat donanım ve M işlemcinin hızı sebebiyle geçtim. Sadece akledebilen siz değilsiniz.

Şuanki kullandigim cihaz RTX 4070, R9 7940HS M2 MAX ten çok daha iyi ? evet M hizi bayagi iyi degil mi
Bakin ekran kartıni katmadim bile.
Konudaki arkadaşın sorduğu şey, MacBook'mu Matebook'mu? Şimdi size soruyorum kullandığınız cihazın fiyatıyla bu cihazların fiyatı bir mi? MacBook ile kullandığınız cihaz aynı klasmanda mı?

Sizce cihazınızın yaptığı işleri bir MacBook yapabilir mi? Peki ya MacBook'un yaptığı şeyleri sizin cihazınız ne kadar yapabilir?

Yaptığınız karşılaştırma fil ile zürafayı kıyaslamaya benziyor. Oyun oynanmayacaksa windows almanın hiç bir anlamının olmadığını söylüyorum.

Konudaki arkadaşın sorduğu şey, MacBook'mu Matebook'mu? Şimdi size soruyorum kullandığınız cihazın fiyatıyla bu cihazların fiyatı bir mi? MacBook ile kullandığınız cihaz aynı klasmanda mı?

Sizce cihazınızın yaptığı işleri bir MacBook yapabilir mi? Peki ya MacBook'un yaptığı şeyleri sizin cihazınız ne kadar yapabilir?

Yaptığınız karşılaştırma fil ile zürafayı kıyaslamaya benziyor. Oyun oynanmayacaksa windows almanın hiç bir anlamının olmadığını söylüyorum.
Evet macbook ne yapiyorsa yapabilir. Daha iyisini de yapabilir. Neyi yapamiyormus soyleyin bakalim merak ettim. Evet ayni fiyattalar hatta M2 MAX islemcili urunler bunun 2 kati civarinda. Yani 2x fark olup daha kotuler islemci konusunda. Ekrani %100 sRGB. en basitinden 2512 GB SSD 4 e kadar yolu var bunu mac yapabiliyor mu. Yapabiliyorsa fiyatlarina gelin birlikte bakalim.

Donanim kastetmeden direkt mac alinir huwaei alinmaz kafasinda olan sizdiniz. Ben 12 yildir belki daha fazla windows kullanicisiyim. Stabilite konusunda 1 kere bile mavi ekran yedigimi hatirlamiyorum.

Suan bu konunun Fil ile zurafa ile uzaktan bile alakasi yok haksiz olunca gereksiz yerlere cekiyorsunuz 😂. Evet macde ne varsa cihazimda var ama cihazimda ne varsa macte yok. Hem daha uygun ve fiyatini hakeden bir urun. Bundan sonraki fikir alisverislerinizde konuyla alakali atip tutmadan 2.5TB 16 GB m2 Max 16" Maclere bakin derim. En azindan bilgilenmis olursunuz. En basitinden deseydiniz ki ben sadece kullandigim urunun Apple olmasini istiyorum belki size hak verebilirdim.

@PhantomStriker düzeltiyorum fiyat farkinin 2X ile alakasi yok arada 113.000 fark var. Pt de indirime girmis 10k cık hadi fark 103.000 olsun. Yani bu da 4X civarina tekabul ediyor.

Evet macbook ne yapiyorsa yapabilir. Daha iyisini de yapabilir. Neyi yapamiyormus soyleyin bakalim merak ettim. Evet ayni fiyattalar hatta M2 MAX islemcili urunler bunun 2 kati civarinda. Yani 2x fark olup daha kotuler islemci konusunda. Ekrani %100 sRGB. en basitinden 2512 GB SSD 4 e kadar yolu var bunu mac yapabiliyor mu. Yapabiliyorsa fiyatlarina gelin birlikte bakalim.

Donanim kastetmeden direkt mac alinir huwaei alinmaz kafasinda olan sizdiniz. Ben 12 yildir belki daha fazla windows kullanicisiyim. Stabilite konusunda 1 kere bile mavi ekran yedigimi hatirlamiyorum.

Suan bu konunun Fil ile zurafa ile uzaktan bile alakasi yok haksiz olunca gereksiz yerlere cekiyorsunuz 😂. Evet macde ne varsa cihazimda var ama cihazimda ne varsa macte yok. Hem daha uygun ve fiyatini hakeden bir urun. Bundan sonraki fikir alisverislerinizde konuyla alakali atip tutmadan 2.5TB 16 GB m2 Max 16" Maclere bakin derim. En azindan bilgilenmis olursunuz. En basitinden deseydiniz ki ben sadece kullandigim urunun Apple olmasini istiyorum belki size hak verebilirdim.

@PhantomStriker düzeltiyorum fiyat farkinin 2X ile alakasi yok arada 113.000 fark var. Pt de indirime girmis 10k cık hadi fark 103.000 olsun.
Apple ekosistemi kullanarak Apple'a yazılım yazan bir insanım. Stabilite konusunda herhangi bir windows cihaz, Mac'in yanına dahi yaklaşamaz. Bu kadar iddialısınız, hadi oturup Swift ile bir program geliştirmeyi deneyelim? Başaramazsınız.

Bende oturup 3D tasarım yapmayı deneyeyim, Mac ile yapamam.

Evet, Mac'te olmayıp cihazınızda olan şeyler var.

Mesela optimizasyon sorunu, ısınma, fan sesi, ekran kalitesizliği vs.

Arkadas birde oyun oynanmayacaksa windows gereksiz oldugunu soylemis. Bazi muhendislik uygulamalarinin mac de olmadiginin farkindq degil sanirim. Ve dunyanin en cok kullanilan isletim sisteminin de windows olmasi sans herhalde ya da herkes Gamer olmus.

Arkadas birde oyun oynanmayacaksa windows gereksiz oldugunu soylemis. Bazi muhendislik uygulamalarinin mac de olmadiginin farkindq degil sanirim. Ve dunyanin en cok kullanilan isletim sisteminin de windows olmasi sans herhalde ya da herkes Gamer olmus.
Sanırım anlama kabiliyetinizin yanında okuma yazmanızda da sorun var. Zira önceki mesajımı okusaydınız zaten bunu yazmazdınız.

Apple ekosistemi kullanarak Apple'a yazılım yazan bir insanım. Stabilite konusunda herhangi bir windows cihaz, Mac'in yanına dahi yaklaşamaz. Bu kadar iddialısınız, hadi oturup Swift ile bir program geliştirmeyi deneyelim? Başaramazsınız.

Evet, Mac'te olmayıp cihazınızda olan şeyler var.

Mesela optimizasyon sorunu, ısınma, fan sesi, ekran kalitesizliği vs.
Bunu bana 30 dakikalik sikistirma sonunda elinde mangal aliminyum parcasi olan mi soyluyor. 7 saatlik ultra max ayarlarda AAA 2023 cikis oyun sonucunda 67 derecelerde geziyordum hadi yapsana bunu bi mac ile gorelim 🤣. Normal kullanimda fan dahi acmiyor. Uygulamalarin cogu da windowsa daha optimize. Sorun nerede varmis ?

Bunu bana 30 dakikalik sikistirma sonunda elinde mangal aliminyum parcasi olan mi soyluyor. 7 saatlik ultra max ayarlarda AAA 2023 cikis oyun sonucunda 67 derecelerde geziyordum hala yapsana bunu bi mac ile gorelim 🤣. Normal kullanimda fan dahi acmiyor. Uygulamalarin cogu da windowsa daha optimize. Sorun nerede varmis ?
30 dakikalık sıkıştırmayı nerede yaptınız? Sanal Windows üzerinde mi?

Uygulamaların çoğunun windowsa daha optimize olduğunu sadece kendi cihazınızla mı karar verdiniz?

Hocam insanda tartışma isteği bırakmıyorsunuz ki savunacağım diye saçmalayıp duruyorsunuz...

30 dakikalık sıkıştırmayı nerede yaptınız? Sanal Windows üzerinde mi?

Uygulamaların çoğunun windowsa daha optimize olduğunu sadece kendi cihazınızla mı karar verdiniz?

Hocam insanda tartışma isteği bırakmıyorsunuz ki savunacağım diye saçmalayıp duruyorsunuz...
Burada windowsa "gereksiz" diyen biriyle tartisiyorum size kaynak dahi vermek zaman kaybindan baska birsey degil. Benim Ipad pro 12.9 um da var ondan once ipad air 2 de kullandim ilk cikitginda ipad 1 satin almistik ondan sonr da ipad 2 de almistik. Mac de kullandim. Kendi cihazimi da.
Mac airlarin fan sistemi bile yok. Minecraft dahi oynamaya calisin gorursunuz ne dedigimi 🤣.
Neyse insanlarin sizin ne yazdiginizi gorecegini dusunuyorum onlar anlayacaktir siz anlamazaniz da.

En iyisini siz bilirsiniz Apple Development Manager Bey. 40 50 bandindaki bir urunun ozelliklerini apple da almak isterseniz 3 kati 150K vermelisiniz 🤔. Zaten apple ilk zamanlardan beri boyle bir marka ve alistik artik(30 dolar bile tutmayarak cinde urettirdigi apple watchlara binlerce dolar bayilmak isteyenleri unuttunuz herhalde?)

Yeni konular

Geri
Yukarı