MacBook Air M1 vs Matebook 16

Burada windowsa "gereksiz" diyen biriyle tartisiyorum size kaynak dahi vermek zaman kaybindan baska birsey degil. Benim Ipad pro 12.9 um da var ondan once ipad air 2 de kullandim ilk cikitginda ipad 1 satin almistik ondan sonr da ipad 2 de almistik. Mac de kullandim. Kendi cihazimi da.
Mac airlarin fan sistemi bile yok. Minecraft dahi oynamaya calisin gorursunuz ne dedigimi 🤣.
Neyse insanlarin sizin ne yazdiginizi gorecegini dusunuyorum onlar anlayacaktir siz anlamazaniz da.

En iyisini siz bilirsiniz Apple Development Manager Bey. 40 50 bandindaki bir urunun ozelliklerini apple da almak isterseniz 3 kati 150K vermelisiniz 🤔. Zaten apple ilk zamanlardan beri boyle bir marka ve alistik artik(30 dolar bile tutmayarak cinde urettirdigi apple watchlara binlerce dolar bayilmak isteyenleri unuttunuz herhalde?)
Bilgisayarımla oyun oynuyorum zaten aktif bir şekilde, Witcher, Tomb Raider gibi oyunlarıda oynuyorum. Bilgisayar 75 derecenin üzerine çıktığını görmedim. Sizinle ortak bir paydada buluşamıyoruz. İyi günler.

Ne için kullanılıcağına göz önünde bulundurmak lazım ama ben Matebook diyorum.

Matebook özellik açısından daha iyi ama Mac de hem pilde daha performanslı hem de uzun ömürlü ben Mac diyeceğim. Ne kadar iyi olursa olsun Windows bu konuda Mac'in eline su dökemez.

Apple ekosistemi kullanarak Apple'a yazılım yazan bir insanım. Stabilite konusunda herhangi bir Windows cihaz, Mac'in yanına dahi yaklaşamaz. Bu kadar iddialısınız, hadi oturup Swift ile bir program geliştirmeyi deneyelim? Başaramazsınız.

Bende oturup 3D tasarım yapmayı deneyeyim, Mac ile yapamam.

Evet, Mac'te olmayıp cihazınızda olan şeyler var.

Mesela optimizasyon sorunu, ısınma, fan sesi, ekran kalitesizliği vs.

Bu da var yani. Zaten bir Windows oyun laptopum var ben kütüphanede Unreal Engine kullanıp pili uzun gidecek bir şey arıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada da maske diyor zaten Windows sistem özelliği gibi şarjdaki performansı pilde veremiyor. Mac'te öyle bir şey yok ben Mac alacağım.

Matebook özellik açısından daha iyi ama Mac de hem pilde daha performanslı hem de uzun ömürlü ben Mac diyeceğim. Ne kadar iyi olursa olsun Windows bu konuda Mac'in eline su dökemez.
Uzun ömürlü demişsiniz, 8GB bellek peki? İleride kullanabilecek misiniz? Ayrıca harici ekran kartı yok, bellekten kullanıyor.

Son düzenleme:
Sizce hangisi alınır?
M1 Mac.

16 GB Bellekli Air M1 kullanıyorum. Memnunum. Önerebilirim. Eğer bütçede daha yukarı çıkabilirsen M2 versiyonlarına da bakabilirsin

Geri
Yukarı